2017 YGS – LYS açık uçlu soru geliyor!

2017 YGS – LYS açık uçlu soru geliyor!

 

YÖK başkanı Saraç, gündeme açıklık getirebilmek adına son dönemlerin merak edilen konusu YGS  LYS açık uçlu soru kavramını açıkladı. Saraç, 2017 yılında düzenlenecek sınavlar ile beraber az sayıda açık uçlu soru sorulacağını ifade etti. Ayrıca öğrencilerin endişeye veya çalışma stillerini değiştirmeye sevk edecek herhangi bir değişiklik olmayacağının da altını çizen Saraç, açık uçlu soru kavramının bu yıl Dünya ile beraber Türkiye’de de aktif bir rol üstleneceğini söyledi.

Meslek liselerinden yükseköğretim programlarına sınavsız geçişin kaldırılması ve aynı zamanda meslek lisesi öğrencilerine ek puan getirilmesine istinaden sorulara da cevap veren Saraç, herkesin eşit şartlarda mücadele edebilmesi açısından bu düzenlemelerin önem taşıdığının da altını çizdi.

Meslek Yüksekokullarına yönelim artacak!

Saraç, Türkiye2de nitelikli ara eleman sıkıntısının büyük aşamada olduğunu vurguladı ve mühendis sayısının fazla olması, buna istinaden sanayi ve endüstri gibi alanlarda istenilen yetkinliğe sahip tekniker bulanamamasının da altını çizdi. YGS LYS Açık uçlu soru kavramıyla beraber artık daha pratiğe yönelik kişiler soruları cevaplayacak ve bu sayede ekstra puan alabilme olanaklarına sahip olacaklar.

YGS LYS açık uçlu soru, basitçe evet veya hayır olarak cevaplanmayan, şıkları bulunmayan klasik ve yazılı bir soru tipidir. Öğretmenler tarafından klasik sınavların son sorusu olarak görülür. Cevaplamanın çok zaman alması ve aynı zamanda öğrencinin aşırı detaya girmesi bu sınav döneminde zor olacağı gibi, klasik sorulara karşı yönelim de başlamış oldu.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ