2017 YSK Seçmen Sorgulama

16 Nisan 2017 yılında Anayasa değişikliğine istinaden yapılacak referandum seçimlerinin seçmen kağıtları muhtarlık askısında yerini aldı. Peki, kitleler 2017 YSK Seçmen Sorgulamaları nasıl yapılır? Bağlı olduğunuz muhtarlık askısında yer alan kağıtlardan oy kullanacağınız yeri görebilir veya sorgulamaları internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

26 Şubat tarihine kadar askıda kalacak seçmen kağıtlarının aynı zamanda sorgulamaları www.ysk.gov.tr veya e-devlet uygulamasından da yapılabiliyor. Site üzeri sorgulamaların tamamlanması adına yapmanız gereken şey siteye giriş yaptıktan sonra kimlik bilgilerinizi doldurmak ve oy atacağınız sandıkları görebilmek!

Oy pusulalarınıza mutlaka göz atın!

Başkanlık sistemi oylaması öncesinde oy pusulalarına göz atarak siz de nerede oy kullanacağınız ve hangi okula bağlı olduğunuzu görebilirsiniz. 2017 YSK Seçmen Sorgulama, bu yıl yapılacak olan seçim öncesinde hareketliliğe sebep oldu. 26 Şubat’a kadar kontrol edilmeyen kişilerin tekrardan oy pusulaları basılmayacak!

Bu yüzden sizlere ait olan oy pusulalarını görmek ve öğrenebilmek adına hemen 2017 YSK Seçmen Sorgulama hizmetlerini tamamlamalı, 16 Nisan tarihinde de sandık başında olmalısınız. Türkiye’nin geleceğini etkileyecek bu oylama da siz de söz sahibi olmak ve sandıkta cevap vermek istiyorsanız mutlaka seçim kağıtlarınızın adınıza hazırlanmış veya hazırlanmamış olmasıyla ilgili kesin bir bilgi sahibi olmanızı öneriyoruz. 2017 YSK Seçmen Sorgulama mobil uygulamalar üzerinden e-devlet ile beraber yapılabilir. E-devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında satın alabilirsiniz.

UYARI: Bu yazının tüm hakları BilgiliYazar.com'a aittir. "www.bilgiliyazar.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (LÜTFEN YAZIYA OY VERİNİZ)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ