Artık WhatsApp Daha Güvenli

Artık WhatsApp Daha Güvenli
Makaleyi Oylamak İstermisiniz
[Toplam: 0 Average: 0]

Whatsapp, teknolojik dünyanın en hızlı, anlık ve iletişim anlamında zengin uygulamalarından bir tanesini oluşturmaktadır. İletişim birebir konuşma dışında, çeşitli dokümanların aktif olarak paylaşılabildiği, görüntülü aramanın mümkün olabildiği etkin alanın oldukça geniş tutulduğu uygulamalar arasında yer alır.

Çalışma alanında yapılan değişiklikler, zorlu süreçler asla bu uygulamanın popülerlik zirvesini yakalamasında tesadüfü oluşturmadığını gösterir niteliktedir. Ancak telefon numarası üzerinden iletişime açık hale gelmesi, özellikle kullanıcılar için büyük alternatif durumunu taşımaktadır. Bu durumu her yeni gün kendisine uygulama anlamında yenilik katarak, daha sağlam adımlarla gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Güncellemeler Arasında

Yaptıkları en son güncelleme Whatsapp kullanıcılarına bomba gibi haber niteliği taşımaya yetti. İki aşamalı doğrulama özelliği adını verdikleri güncelleme doğrultusunda bir nokta da kişisel verilerin korunmasına yönelik izledikleri adımları gösterir nitelikteydi. Bu noktada Whatsapp uygulamasının bu özelliğinin kullanıma açılması durumunda belirli kullanıcının haberi ve bilgisi olmadan farklı cihaz üzerinden kullanıma açılmasını engellemek üzere düzenlenmişti.

Bu ayarı etkinleştirmek için Whatsapp ayarlar menüsüne giriş sağlayarak; Hesap linkinden iki aşamalı doğrulama özelliğini tıklamanız ve ardından aktifleştir demeniz yeterli olacaktır. Aktif hale gelen uygulama sizden şifre belirlemenizi istiyor. Belirlediğiniz şifreyi dilerseniz mail adresi de ekleyerek unutmanız durumunda aktif hale getirmenize yardımcı oluyor.

Bu özelliği kullanıma açmanız durumunda, telefon değiştirmeniz de ya da farklı telefon üzerinden Whatsapp bilgilerinize ulaşmak istediğiniz de şifreyi girmeniz isteniyor, şifreyi unutup, girmemeniz durumunda da 7 günlük süre içerisinde Whatsapp üzerine herhangi giriş işleminde bulunamıyorsunuz. Bu duruma ek olarak da 7 gün sonunda erişim sağladığınız oturumunuzun geçmiş dosyaları siliniyor. Ancak belirlenen şifre sonrası E-posta girmeniz şifre unutmanız durumunda size hatırlatma sağlayacağı için daha sağlıklı olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 


UYARI: Bu yazının tüm hakları BilgiliYazar.com'a aittir. "www.bilgiliyazar.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ