Bir Konuda Uzman Olmak Neden Gerekli?

Bir Konuda Uzman Olmak Neden Gerekli?

Uzman; belli bir konuda ileri teknik ya da beceriye sahip kişidir.Bir konuda uzman olmayı başarmak hayatta atılabilecek en büyük adımlardan bir tanesidir.

 

Etrafınızda sevilen toplum tarafından saygı duyulan kişilere dikkat ettiyseniz , mutlaka bir konuda uzman olduklarını göreceksiniz.Toplum bu kişilerin uzmanlık alanları ile yaptıkları her görüşe mutlak doğru gözüyle bakar ve ağızdan çıkan her kelimenin kesinlikle doğru olduğuna inanır.Bizlerde size bir konuda mutlaka uzman olmanız gerektiğini bunun sonucunda neleri kazanabileceğinizi maddeler halinde aktarmaya çalışacağız.

Bir Konuda Uzman Olmak Neden Gerekli? 

1-Müşteri peşinde koşmazsınız, müşteriler sizin peşinizden koşar

Alanında uzman olmayan kişiler genellikle müşteri peşinden koşmakla vakitlerini öldürürler.Fakat siz gerçek bir uzmansanız müşteriler sizin ayağınıza kadar gelme ihtiyacı hissedeceklerdir.

2-Hizmetleriniz karşılığında yaptığınız fiyat artışları hiç bir zaman sorgulanmaz

Gerçekleştirdiğiniz hizmetleriniz karşılığında yaptığınız fiyatlandırmalar hiç bir müşteriniz tarafından sorgulanmayacaktır çünkü müşteriler bu fiyatı gerçekten hak ettiğinizi düşünür.

3-Uzman olduğunuz alandaki diğer uzmanlar sizinde görüşlerini almak, öğrenmek isteyecekler

Alanınızda uzman diğer şahsiyetler sizin fikirlerinizi öğrenmek için sizlerle iletişime geçmek isteyecekler bu da doğal olarak piyasadaki otoritenizi, karizmanızı artıracaktır.

4-Uzman olduğunuz zaman çok kolay dikkat çekersiniz

Bir konuda uzmanlık kazandığınız zaman tüm gözler üzerinizde olacaktır.Uzman olduktan sonra hiç bir çaba serf etmeden dahi toplumun dikkatini çekersiniz.

5-Öneri ve görüşleriniz hiç bir zaman sorgulanmayacak

Yaptığınız yorumlar hiç bir zaman sorgulanmaz çünkü toplum gözünde siz bir uzmansınız.

6-Yaşınız ufak olsa dahi toplumda kendi yaşıtlarınızdan daha fazla saygı ve sevgi görürsünüz

Bu hayatta çalışanın hakkı her zaman teslim edilir.Ufak olsanız bile gerçekten de çalışarak belli bir noktaya gelmiş iseniz toplum sizleri çok sevecek ve saygı duyacaktır.Yaşıtlarınız arasından en büyük ilgiyi uzman bir kişiliğe sahip olduğunuz için siz görürsünüz.

7-Uzmanlık kazandığınız için iş hayatında hiç bir zaman sıkıntı yaşamazsınız

Uzmanlık kazandığınız için alanınızda sizleri zorlayabilecek rakiplerle zor karşılaştığınız için bulunduğunuz konum ve mevkide çok rahatsınızdır.

8-Uzmanlık kazandığınız zaman kendi işinizi kurmaktan korkmazsınız

Genellikle kendi işini kurmaktan çekinen insanların çoğu kendilerine tek başına işin altından kalkacaklarına inanmazlar kendilerine güvenmezler.Fakat uzman olduğunu düşünen kişiler çok kolay bir şekilde kendi işlerinin patronu olmaktan korkmazlar..

Gelişime açık olmanız dileğiyle…

Bir Konuda Uzman Olmak Neden Gerekli Bir Konuda Uzman Olmak Neden Gerekli Bir Konuda Uzman Olmak Neden Gerekli Bir Konuda Uzman Olmak Neden Gerekli


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ