Burak Erdoğan Kimdir? Burak Erdoğan Hayatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın En büyük oğlu olan Burak Erdoğan Kimdir? Burak Erdoğan Hayatı, Burak Erdoğan ne iş yapar gibi birçok detayı sizlerle paylaşacağız…

Burak Erdoğan Kimdir?

Burak Erdoğan 4 Temmuz 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Bilal Erdoğan, Sümeyye Erdoğan ve Esra Erdoğan olmak üzere 3 kardeşi vardır. Kaptanpaşa ilkokulunda okumuştur. Liseyi ise Kartal Anadolu İmam Hatip lisesinde okumuştur. Üniversiteyi Bilgi Üniversitesinde okumuştur.

Londra’da Burslu olarak Ekonomi alanında eğitim almıştır. Askeri hastanenin vermiş olduğu rapor ile askerlikten muaf tutulmuştur.

Yenidoğan Gıda Pazarlama ve Ticaret Aş. de Recep Tayyip Erdoğan‘ın hisseleri bulunması vesilesiyle bu şirketin yönetim kadrosunda yer almıştır. Babasının burada bulunan hisselerini satmasının ardından burada almış olduğu görevi bırakmak durumunda kalmıştır.

Daha sonrasında Amcası Mustafa Erdoğan ve Halasının eşi Ziya İlgen ile 2006 yılında Turkuaz adlı denizcilik şirketini satın almıştır. Şirketin yeni ismini ise Bumerz Denizcilik AŞ. koymuştur. 19 ocak 2007 tarihinde ise Amcasından ve Halasının eşinden ayrı olarak Mecit Mert Çetinkaya ile %50 hisse ortaklığı ile MB denizcilik taşımacılık limited şirketini kurmuştur.Çok kısa bir süre sonra Hasan Doğan’ın sahibi olduğu Gürgem Denizcilikten Safran 1 Adlı yük gemisini satın almıştır.

Burak Erdoğan 2012 yılında gemicilik faaliyetlerini oldukça ileri noktalara taşıyarak Eternal Confidence adlı yük gemisini 10 milyon 500 bin dolara satın almıştır. Daha sonra bu geminin ismini Sakarya olarak değiştirme kararı almıştır.

Bu alanda oldukça hızlı bir ilerleyiş sergileyen Burak Erdoğan MB Denizcilik şirketinin %99 hissesini satın alarak şirketin tamamen sahibi olma hakkını kazanmıştır. Burak Erdoğan‘ın sahibi olduğu son gemi ise Pretty adlı yük gemisidir. Yaklaşık olarak 91 ton taşıma kapasitesine sahip olan bu gemi Burak Erdoğan’ın en fazla yük taşıyan gemisi olarak göze çarpmaktadır.

23 şubat 2001 tarihinde İmama Hatip lisesinden arkadaşı olan Selma Ketenci ile sade bir tören ile evlenmiştir. Recai Kutan Burak Erdoğan Şahitkliğini yaparken gelinin şahitliğini ise Muhsin Yazıcıoğlu yapmıştır.

Burak Erdoğan diğer erkek kardeşi Bilal Erdoğan gibi çok medyatik olmadığı için çok fazla görselleri bulunmamaktadır.

Burak Erdoğan Kimdir?

Burak Erdoğan’ın Sahip Olduğu Gemiler

1- Safran 1

2- Sakarya

3- İnebolu

4- Cihan

5- Bosna

6- Pretty

Burak Erdoğan Kaç Yaşında

Burak Erdoğan 37 yaşındadır.

Burak Erdoğan Ne İş Yapıyor

Burak Erdoğan iş Adamıdır.

Bu yazımızda Burak Erdoğan‘ın biyografi aktarmaya çalıştık bir başka önemli şahsiyetlerin biyografi yazılarında görüşmek dileğiyle…


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ