Çin’den Ürün Getirip Satmak

Çin’den Ürün Getirip Satmak

İnternetten ürün satışı yapmak isteyenlerin aklında sürekli dönüp dolanan bir soru vardır bu soru Çin’den nasıl ürün getirilir? Çin’den Ürün Getirip Satmak

Çin’den Ürün Getirip Satmak

Muhtemelen sizde artık bu soruyu kendinize sorduğunuzdan dolayı bu makaleyi okuyorsunuz. Çin’den ürün getirip satmak mümkün mü? Evet, Çin’den ürün getirip rahatlıkla satabilirsiniz.

Fakat burada dikkat edilmesi gereken ürün getireceğiniz siteleri iyi analiz etmenizdir.Çin’den ürün getirme konusunda en çok bilinen siteler alibaba ve alieskpress’tir bu siteler bizdeki gittigidiyor.com tarzındaki sitelerdir.

Oldukça güvenli bir altyapıya sahip olan bu siteler ile bazı kriterlere dikkat etmeniz takdirde güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Bu sitelerden alışveriş yaparken Feedback yani geçmiş alışverişlerine, fiyatına ve son olarak statüsüne yani gold statüsünde olan satıcılar olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Çin’den ürün getirmek konusunda insanları cezbeden önemli noktalardan bir tanesi düşük maliyetle ürünlerin satın alınabilmesidir. Bu sayede yüksek kar marjları elde edilebilmektedir.

Ayrıca Free Shipping yani ücretsiz kargo olup olmadığına dikkat edin…

Şunu da belirtelim Çin’den en düşük maliyetle ürün getirmenin en önemli yollarından bir tanesi güvenilir toptancılar bulmaktır. Federal International Trade Association’ın internet sitesinde Çinli Toptancılara ile rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz

Çin’den Getirdiğim Ürünlerde Vergi Öder miyim?

Bu konuda en fazla sorulan soruların başında vergi konusu gelmektedir. Çin’den ürün getiren herkes %20’ye varan oranlarda vergiye tabi tutulmaktadır. Tek seferde 75 EURO üzerinde alım yapılmaması halinde ve bazı kargo şirketleri ile çalışılması halinde bu vergiden istisna tutulabilirsiniz. Ayrıca belirtmekte fayda var bir üründen en fazla 4 veya 5 tane ürün getirebilirsiniz aksi takdirde ürününüz satış amaçlı olarak alındığı anlaşılacağı için gümrükte takılabilmektedir.

Çin’den telefon veya bilgisayar getirtmeye kalkmayın kesinlikle gümrüğe takılacak ve büyük bir maliyetle verdiğiniz bu siparişleri almak zorunda kalabileceksiniz.

Çin’den ürün getirme konusunda en güvenilen firmaların başında China Post Airmail kargo firması gelmektedir. Bu kargo firması ile verdiğiniz siparişler 1 ay içerisinde gelmekte ve ücretsiz bir şekilde gümrükten geçmektedir.

Diğer kargo firmaları daha erken gelir fakat pahalı olabilmektedir. Alışveriş yapacağınız kişi ve kurumlardan ürün fiyatı alırken fiyata kargo fiyatı dâhil olup olmadığını kesinlikle sormalısınız aksi takdirde beklemediğiniz zararlar ile ürününüzü satmak zorunda kalabilirsiniz.

Son olarak önemli not: Çin’den oldukça büyük miktarlarda alım yapacaksanız bu konuda uzman olan gümrük müşavirlerinden kesinlikle ve kesinlikle yardım almalısınız.

Çin’den Ürün Getirip Satmak


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ