Darbe Tehdidi Kalktı mı?

Darbe Tehdidi Kalktı mı?
Makaleyi Oylamak İstermisiniz
[Toplam: 0 Average: 0]

Darbe Tehdidi Kalktı mı? sorusu şu günlerde halkımız tarafından sıkça sorulmaya başlandı. 7 Temmuzda son bulacak olan meydanlardaki demokrasi nöbetleri bitmek üzere fakat halen bu sorunun cevabını kimse net olarak vermiş değil….

15 Temmuz 

Hükumet tarafından en net açıklamalar Numan Kurtulmuş tarafından gelmiş bulunmakta. Numan Kurtulmuş Darbe Tehdidi Kalktı mı? sorusuna şuan için öyle bir durum söz konusu değil fakat olamayacağı anlamına da gelmeyeceğini ifade etmiştir.

Son günlerde Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan açıklamalarda ise uzun süredir ülkemiz içinde faaliyetlerini sürdüren bu denli büyük bir örgütün 1 gece de yok edilmesinin hayalcilikten öteye gidemeyeceğini halen devlet kurumlarında bu örgüte destek veren birçok kişinin olduğunu belirtti. Zaman geçtikçe bu denli kötü niyetli kişilerin devlet kurumlarından yok edileceği fakat bunun zamana ihtiyacı olduğunu belirtti.

Halkımızın bu süreç boyunca göstermiş olduğu tavrın mükemmel olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu darbeyi tek başına millet yok etmiştir dedi. Ülkemizin bu gibi durumlarda birlik ve beraberlik içerisinde her daim var olacağını belirten Cumhurbaşkanı 15 temmuz gecesi bu millete kimsenin zarar veremeyeceği net bir şekilde görülmüştür dedi.

Kısaca  Darbe Tehdidi Kalktı mı? soruları karşısında Cumhurbaşkanımız kısa süreliğine böyle bir tehdidin kalkışmanın olmasının imkansız olduğunu fakat olası ufak açıklarda bu zaafları kullanarak bu örgüte mensup kişilerin aynı kalkışmayı yapabileceğini aktardı.

Darbe Tehdidi Kalktı mı? 

Yazımızdan anlaşılacağı üzere devlet büyüklerimizin yapmış oldukları açıklamalar doğrultusunda böyle bir durumum kısa vadede yaşamayacağını ve uzun vadede yaşanabilecek bir darbe tehdidinin halen devam ettiği aktarılmıştır. Devlet büyüklerimiz bu tür girişimlerdeki uzun vadede olabilecek risklerin de yok edilmesi için ciddi çalışmalar yürüttükleri apaçık görülmektedir…

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..!


UYARI: Bu yazının tüm hakları BilgiliYazar.com'a aittir. "www.bilgiliyazar.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ