e-devlet şifresi nasıl alınır?

e-devlet şifresi nasıl alınır?

E-devlet, 4A (SSK), 4B (Bağ-Kur), 4C (Emekli Sandığı) kurumlarına bağlı olarak hizmet sunan, halen sigortalılık sürecine sahip olan veya doğrudan emekli olan kişilere hizmetler aktaran bir web tasarımıdır. E-devlet uygulaması, sizlerin pek çok borç sorgulama işlemini yapmasına, emeklilik günü hesaplamalarına, prim ödemelerini takip etmelerine, IMEI numarası sorgulama veya BİMER başvuruları yapma gibi pek çok hizmet olanağını sağlamaktadır.

E-devlet şifresi, PTT üzerinden alınmaktadır. 2 TL karşılığında PTT şubesine mesai saatleri içerisinde gidebilir, siz de bir e-devlet şifresi edinebilirsiniz. Bu sayede ister parolanızı kendinize göre değiştirin, isterseniz var olan parola ile girişlerinizi yapın!

E-devlet şifresi almanın avantajları!

e-devlet borç sorgulama gibi birçok hizmeti sunan bu altyapı, siz değerli sigortalı vatandaşların doğrudan sigortalılık durumlarına ilişkin pek çok bilgiyi almasına yardımcı olmaktadır. Aktif olarak 5 milyonu aşkın vatandaş tarafından tercih edilen e-devlet uygulaması, mobil cihazlara duyarlı olarak da tasarlanmakta ve bir kullanım olanağı sunmayı hedeflemektedir.

Hızlı bir sorgulama yapmak ve aynı zamanda sigortalılık durumlarınızla alakalı pek çok ayrıntıyı temelden kontrol edebilmek için siz de e-devlet şifresi almayı ihmal etmeyin. Şifreyi herhangi bir sebeple kaybederseniz, PTT ikinci kez parola verme işlemlerini 20 TL gibi yüksek miktarlarla sağlamaktadır. Bu sebeple karışık bir şekilde oluşturulmuş şifrenizi kendinize özel bir hale dönüştürmenizi ve unutma gibi durumları tamamen kafanızdan atmanızı önermekteyiz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ