Egzamaya İyi Gelen Bitkiler

Egzamaya İyi Gelen Bitkiler

Egzamaya İyi Gelen Bitkiler, Egzama cilt üzerinde farklı bölgelerde oluşan rahatsızlık verici ve inatçı bir hastalıktır. Hafif kabarıklar ile ortaya çıkan egzama, kaşıntı hissi uyandırarak derinin o bilgesinin daha fazla tahriş olmasına neden olur. Egzamanın farklı nedenleri vardır. Fakat en çok bilinen nedeni strese bağlı olarak ortaya çıkmasıdır. Bunların yanı sıra sağlıksız beslenme gibi diğer etkenlerde egzamanın nedenlerindendir. Sağlıksız beslenme egzamanın çıkmasından neden olduğu gibi iyileşme sürecinde de çok önemlidir. Eğer bu sorun kurtulmak istiyorsanız mutlaka beslenmenize dikkat etmelisiniz. Egzamada kesin çözüm denebilecek bir yöntem yoktur. Uzmanlar kesin bir tedavisinin bulunmadığı belirtiyor. Fakat yardımcı tedavi yöntemleri ile bu süreci daha rahat atlatmak mümkündür.

Egzama İçin Bitkisel Çözüm: Egzamanın her yaştan insanda görülebileceğini düşünürsek bitkisel ve doğal bir yöntem kullanmak çok önemli olacaktır. Doğanın bize sunduğu imkânlardan faydalanarak egzamadan kurtulabiliriz. Doğadan kolayca bulabileceğimiz bitkiler ile egzama hastalığı nasıl geçer sorusuna yanıt bulmamız mümkün.

Egzamaya İyi Gelen Bitkiler: Papatya kremi egzama hastalığına oldukça faydalıdır. Tedaviye yardımcı olarak kullanılabilecek bu kremin egzamanın iyileşme sürecinde önemli bir etkisi olduğu gözlemlenmiştir. İyileşme süreci destekleyen papatya kremi cildin kurumasını engelleyeceği için tedavi etkili olacaktır. Bir diğer tedaviye yardımcı bitki ise dut meyvesidir. Dut kurusunu küçük bir tencere içerisinde kaynattıktan sonra su ılıyana kadar bekleyin ve suda elleriniz 10 dakika bekletin ve çıkardıktan sonra 1 saat civarında yıkamadan bekleyin. Bu işlemi gün aşırı uyguladığınız takdirde gözle görülür bir iyileşme olacağını göreceksiniz. Ayrıca doğal yoldan elde edilmiş elma sirkesi de egzama için oldukça faydalıdır. Elma sirkesinin egzamalı bölgede ki kaşıntıyı azaltarak bir miktar rahatlama sağlayacağını göreceksiniz. Doğal elma sirkesini biraz seyreltin ve sorunlu bölgeye uygulayın. Sirke keskin bir madde olduğu için beklenmedik bir surum olursa doktorunuza mutlaka başvurunuz.

Egzamaya iyi Gelen Bitkisel Yağlar:

Lavanta yağı ciltte yumuşatıcı bir etki yaratmaktadır. Egzamalı bölgeye uygulandığı takdirde bölgeyi rahatlatarak kaşıntıyı azaltacaktır. Sarı Kantaron yağı ise iltihap giderici özelliği ile egzamanın semptomların da eksilmeye yardımcı olacaktır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ