El ilanı Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

El ilanı Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

El ilanı Hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler başlıklı bu yazımızda en eski ve en etkili reklam araçlarından biri olan el ilanı hakkında önemli bilgiler paylaşacağız…

El İlanı Nedir?

El ilanı Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çoğunlukla kalabalık meydanlarda dağıtılan basılı reklam malzemelerine el ilanı denmektedir. Çeşit çeşit amaca dayanarak el ilanı dağıtılması mümkündür. Elaman aramak, ürün ve hizmetleri tanıtmak, promosyon ve kampanyalardan potansiyel müşterilerin haberdar olmasını sağlamak amacı ile el ilanı dağıtılabilmektedir.

Ucuz basılı reklam malzemeleri arasında yer alan el ilanları bu özelliğinden dolayı büyük ve küçük şirketler tarafından tercih edilmektedir.

El İlanı Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

El İlanı Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Sade ve  Akıcı Bir Dil Kullanılmalıdır

Sade ve akıcı bir dil el ilanının olmazsa olmaz özellikleri arasında yer almaktadır. Müşteri el ilanını eline aldığı zaman kolay anlaşılır cümlelerle kurulmuş olan ilan metinlerini kolay bir şekilde anlarsa işte o zaman el ilanı amacına ulaşacaktır.

2- Etkili Görseller Kullanılmalıdır

El ilanı hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler arasında etkili görsel kullanımı gelmektedir. Kaliteli programlar tarafından yapılacak olan görseller ilanınızın dikkat çekici olmasını buna paralel olarak da okunabilir olmasını sağlayacaktır. Bu konuda kendinizi yetersiz görüyorsanız mutlaka bir matbaa şirketi ile çalışmanızı tavsiye etmekteyiz.

3-Kağıt Kalitesine Dikkat Edilmelidir

El ilanı hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler arasında kağıt kalitesi gelmektedir. Kalitesiz kağıt kullanımı firmanın imajını olumsuz etkileyecektir. Ayrıca kağıtın A4 boyutlarında olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Kağıt konusunda bu kurallara uyuduğu takdirde el ilanının başarılı olması kaçınılmazz olacaktır.

4- Renk Uyumuna Dikkat Edilmesi Gerekmektedir

Ren uyumu el ilanı hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler arasında önemli bir konumda yer almaktadır. Genellikle sade yapılı el ilanı başarıya daha kolay ulaşırken kaliteli bir şekilde dizayn edilen renklerden oluşan el ilanları da başarılı sayılabilmektedir. Çok fazla renk kullanılmaması ve sektörün özellikleri dikkate alınarak renk seçilmesi el ilanını başarıya götüren etmenler arasında yer almaktadır.

El İlanı Tasarımı

El ilanı Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

El ilanı tasarımı oldukça önemlidir. İçerik bakımından kaliteli bir el ilanı olsa dahi özensiz bir tasarıma sahip olan ilanlar hiçbir şekilde başarıya ulaşmayacaktır.

İşte El İlanı Tasarımında Dikkat Edilecekler

  • El ilanı tasarlanırken mutlaka basım için kenarlardan 1 cm civarında pay bırakılmalıdır.
  • El ilanı tasarımı dikkatle yapılırken altın oran dikkate alınmalıdır.
  • Tanıtımını yapacak olduğunuz ürün ve hizmet ilanda çarpıcı bir şekilde aktarılmalıdır.
  • Yazı karakterleri de el ilanı hazırlarken oldukça önemli olmaktadır.
  • Kullanacak olduğunuz slogan el ilanını eline alan okurun direkt göz teması kurabileceği bir noktada olmalıdır.

El ilanı tasarımı konusunda yukarıda saymış olduğumuz hususlara dikkat ettiğiniz takdirde yapmış olduğunuz reklam çalışması başarılı bir şekilde amacına ulaşacaktır…

El İlanı Siparişi

El İlanı Siparişi

El ilanı günümüzün en etkili ve en ucuz reklam materyalleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Verecek olduğunuz El İlanı Siparişi oldukça uygun fiyat avantajları ile olacaktır. Ayrıca günümüz teknoloji çağı olduğundan dolayı yerinizden dahi kalkmadan online bir şekilde el ilanı tasarımı yapabilir veya yaptırabilirsiniz. Bu şekilde vermiş olduğunuz el ilanı siparişi kapınıza kadar başarılı bir şekilde getirilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ