En Güzel Futbol Oyunları

En Güzel Futbol Oyunları

En Güzel Futbol Oyunları Hangileridir?

Bilgisayar kullanımının yaygınlaşması ile artık nesiller, teknoloji nesilleri olarak yetişmektedir. Teknoloji nesilleri ise bilgisayar oyunlarını çocukluk döneminden itibaren oynamakta ve belirli bir yaşa gelinmesine rağmen bu oyunları oynamaya devam etmektedir. Biz, bu yazımızda en güzel futbol oyunlarını inceleyeceğiz. Ancak bunu yaparken teknoloji ile büyüyen neslin ve nesillerin geçmişten günümüze kadar oynadığı oyunları ele alacağız. Çünkü en güzel futbol oyunları, şuanda 20’li yaşlarda olan 1995-1997 neslinin en çok oynadığı ve en çok tercih ettiği oyunlar arasındaydı.

  • FIFA 98: Road to World Cup : Bugün Fifa oyunlarının geldiği noktanın temeli FIFA 98’de yatmaktadır. Grafikleri her ne kadar bizlere şuanda kötü gelse de FIFA 98, dönemine göre harika bir oyundu. En güzel futbol oyunları arasında yer alan FIFA 98, gerçekci futbol oyununun temelini oluşturan özelliklere sahip bir oyundu.
  • CM 97/98 : Championship Manager açılımına sahip CM, futbol menejerlik oyunlarının babası ve belki de bir neslin gönlünde taht kurmuş bir oyundur. En güzel futbol oyunları arasında mazide yatan bir oyundu CM 97/98.
  • New Star Soccer : Dünya’da ilk defa futbolcu kariyeri oluşturmaya imkan tanıyan bu oyun, en güzel futbol oyunları arasında devrim yapan bir niteliğe sahiptir. Bir futbolcu olup, kendi adınızı oluşturup maçlara çıkabildiğiniz, maçlardan sonra eğlenceye gidebildiğiniz ve birçok aktivite yapabildiğiniz NSS, en güzel futbol oyunları arasında sayılabilecek nitelikte bir oyundu.
  • Sensible Soccer, her ne kadar şuanda oynandığında grafikleri çoğu kişiye kötü gelecek bir oyun olsa da çıktığı zamanlarda en güzel futbol oyunları kategorisinde değerlendirebilecek türden bir oyundur.

Yukarıda saydığımız oyunlar geçmiş yılların en güzel futbol oyunları kategorisinde değerlendirilebilirler. Ancak günümüzdeki en güzel futbol oyunlarını sayacak olursak bunların arasında kesinlike PES ve FİFA serilerini eklemek zorundayız.

Bilgisayarda veya playstationda PES ve FİFA oynayanların, bu oyun serilerinden en çok sevdiği oyunu Pes 2013 ve Fifa 2007 olduğu bilinmektedir. Bu oyunlar şuanda 2017 yılında olmamıza rağmen hala oynanmaktadır. Ancak Pes 2017 ve Fifa 2017, günümüzde en çok tercih edilen oyun serilerindendir. Özellikle Fifa 2017 ve Pes 2017 serilerinin gerçekçiliği gözleri kamaştırmakta ve çoğu zaman tercih edilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ