Enes Kanter Kimdir?

Enes Kanter Kimdir? başlıklı bu yazımızda 15 Temmuz darbe girişiminin ardından oldukça sert eleştirilere maruz kalan Enes Kanter hakkında oldukça önemli detaylar paylaşacağız…

Enes Kanter

Enes Kanter Kimdir?

Fethullah Gülen Cemaatine yakınlığı ile bilinen Enes Kanter twitter adresinden yaptığı birçok açıklama ile Gülen Cemaatinin ve Fethullah Gülen‘in her daim ne olursa olsun arkasında olduğunu belirtmiştir. Bu açıklamalar ile oldukça yoğun eleştirilere maruz kalan  Kanter ölüm tahditleri aldığını da belirtmiştir.

Enes Kanter Kimdir?

Enes Kanter Kimdir?

20 Mayıs 1992 tarihinde Zurih’te dünyaya gelen Kanter, öğretim görevlisi olan babasının tahini çıkması nedeniyle Van’a yerleşmişlerdir. Burada basketbol konusunda oldukça geliştirmiştir. Van’da basketbolunu geliştirdikten sonra Samanyolu Kolejine başlar. Burada oldukça iyi bir performans sergileyen  Kanter Fenerbahçe Ülker’in dikkatini çeker.

Fenerbahçe’nin altyapısında oldukça başarılı bir performans sergileyen Kanter, 2008-2009 sezonunda A takıma çıkma başarısı gösterir. Dünya takımında da oynama başarısı gösteren Enes, jenerasyonunun en potansiyelli oyuncusu olduğunu her seferinde kanıtlamıştır. Oklahoma City Thunder forması giyen Kanter, oldukça iyi bir performansın altına imza atmaktadır.

Enes Kanter Soyadını ‘Gülen’ Yaptı

Enes Gülen

Babası Enes Kanteri vatan haini olduğunu düşünerek evlatlıktan reddedince bir açıklama yaparak Enes Gülen koyduğunu açıklamıştır. Enes Gülen Bu konuda bir açıklamada yapmıştır. İşte o açıklama;

Ey Kainat duy sesimi

Bugün 24 senedir ana, baba, kardeş dediğim ailemi ve tüm akrabalarımı kaybettim. Kendi babam soy ismimi değiştirmemi istedi. Beni doğuran anne beni reddetti. Beraber büyüdüğümüz kardeşlerim beni artık yok sayıyor. Akrabalarım beni bir daha görmek istemiyorlar.

Vefalı, fedakar insanların gözyaşları ile büyüttüğü bu hizmet için bir Enes değil bin Enes feda olsun. Hocaefendi yolunda anam, babam, kardeşlerim, tüm sülalem feda olsun. Bu dava uğrunda bir değil saçlarım adedince başım olsa yine veririm feda olsun.
Rabbim benim ömrümden alsın her saniyesini yiğit hocama versin.

Hizmet yolunda cennetim feda olsun, cehennemlere güler geçerim. Canım hocamın sevgisi ana, baba, kardeş bütün sevgilerin üzerindedir. Biz bu hizmeti sokakta bulmadık ki birkaç pakrudin dönme yüzünden bırakalım.

Anam babam sana feda olsun, hizmet yolunda feda olsun bu dava uğranda feda olsun.
Kismenin zerre şüphesi olmasın. Allah (cc) sahabi ruhunu yeniden dirilten bu garip davanın garihp yolcularına sahip çıkacaktır şahlandıracaktır.

Dayanın abilerim dayanın ablalarım dayanın kardeşlerim. Sıkının dişinizi. İmtihanı kaybetmeyelim. Kazanma kuşağında kaybedenlerden olmayalım.

Bundan sonra benim anamda babamda benim kardeşlerimde dünyanın 171 küsür ülkesinde Türk bayrağını şerefle dalgalandıran o fedakar hizmet erleridir. Bundan sonra benim ailem o gözü yaşlı hocaefendimdir.

Zalimler yakın zamanda savrulup gidecektir. Sıkın dişinizi Allah bizimle beraber.
Mevlam herşeyi güzel eyleyecek. Bu davadan vazgegeçilmez.
Allah var gam yok.

Enes Kanter Instagram

Enes Kanter isimli Instagram hesabından Gülen Cemaati ile ilgili olarak birçok paylaşımda bulunmaktadır. Açık bir hesaba sahip olan Enes, birçok olumsuz yorumda almaktadır.

Enes Kanter Twitter

Enes Kanter Twitter adresinden de Fethullah Gülen ile ilgili olarak birçok paylaşım yapmaktadır. Enes Kanter kullanıcı adıyla Twitter kullanmaktadır.

Enes Kanter Fethullah Gülen

Enes Kanter Fethullah Gülen ile yakınlığını yaptığı birçok görsel ve yazılı paylaşımlar ile göstermektedir. Babası ise Enes’in zengin olduktan sonra Gülen Cemaatinin onu kullandığını söylemektedir. Kanter sosyal medya hesaplarından yaptığı Gülen paylaşımları sonrasında ölüm tehditleri aldığını da söylemektedir.

Fethullah Gülen

Enes Kanter Hakan Şükür

Kanter cemaat vasıtası ile Hakan Şükür ile oldukça samimi bir görüntü çizmektedir.

Enes Hakan Şükür

Enes Kanter Atalay Demirci

Enes Kanter’in bir süre önce Atalay Demirci ile konuşmaları basına sızmıştı.

Atalay Demirci

UYARI: Bu yazının tüm hakları BilgiliYazar.com'a aittir. "www.bilgiliyazar.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (LÜTFEN YAZIYA OY VERİNİZ)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ