Erasmus ile gidilebilecek ülkeler

Erasmus ile gidilebilecek ülkeler

Üniversite öğrencilerinin büyük bir bölümü ortalamasını yüksek tutup, bölümüyle alakalı kariyerinin belli bir dönemini yurtdışında geçirmek istemektedir. Erasmus projelerine dahil olabilmek için İngilizce sınavından yeterli puanı almak ve aynı zamanda not ortalamasını yüksek tutmak gerekmektedir. Bu süreç zarfı ile beraber Erasmus projesini alanında barındıran okullar yine sizlere eğitim gördüğünüz okulunuz tarafından sıralanacaktır.

Sizlere şimdi Erasmus ile gidilebilecek ülkeler konusunda bazı bilgiler sunacağız. Bu ülkeler eğer sizlerin okul listesinde yer alıyorsa, hız kesmeden tercihinizi yapabilirsiniz!

 1. Londra / İngiltere
 2. Floransa / İtalya
 3. Barcelona / İspanya
 4. Paris / Fransa
 5. Berlin / Almanya
 6. Prag / Çek Cumhuriyeti
 7. Kopengah / Danimarka
 8. Cenevre / İsviçre
 9. Varşova / Polonya
 10. Oslo / Norveç
 11. Viyana / Avusturya
 12. Tallinn / Estonya

Her biri tüm bölümleri ilişkilendiren profesyonel hocalar ile donanımlı şehirler, sizlere Erasmus ile gidilebilecek ülkeler alanında muhteşem bir hizmet sağlayacaktır. Günümüzde milyonlarca öğrenci, her yıl Erasmus projelerine dahil olabilme konularına istinaden araştırmalar yapmakta ve hizmetlerini bu alanda sağlamaktadır.

Neden bu ülkeler?

Avrupa standartlarında isim yapmış ve pek çok kişi tarafından ortak tercih olarak görülmüş bu ülkeler, eğitim hayatınız ve okuduğunuz bölümlere istinaden donanımlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Bu sebeple birçok üniversite öğrencisi, kaliteli bölümler üzerinde eğitim sürebilmek maksadı ile tercihlerini öncelikli olarak bu şehirlere yöneltmektedir. Sizlere üniversite kariyerinde ciddi etkileri olacak ve Türkiye okullarında elde edemeyeceğiniz derin bilgileri sunacak Erasmus ile gidilebilecek ülkeler öncelikli tercihiniz olabilir!


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ