Esra Erdoğan Kimdir? Esra Erdoğan Hayatı

Makaleyi Oylamak İstermisiniz
[Toplam: 0 Average: 0]

Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan‘ın  kızlarından biri olan Esra Erdoğan Kimdir? Esra Erdoğan Hayatı ile ilgili olarak önemli detayları bu yazımızda sizlere paylaşacağız…

Esra Erdoğan Kimdir? Esra Erdoğan Kısaca Hayatı

1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Esra Erdoğan diğer kız kardeşi Sümeyye Erdoğan‘a nazaran göz önünde bulunmayı sevmeyen bir yapıya sahiptir. Son zamanlarda yapmış olduğu gönüllü çalışmalar ile adından sıkça söz ettirmiştir.

Bilal Erdoğan ve Burak Erdoğan ile de kardeş olan Esra Erdoğan liseyi Kadıköy İmam Hatip lisesinde okumuştur. Kadıköy imam hatip lisesinden mezun olduktan sonra ise ABD’ye giderek Indiana Üniversitesinde okumuştur. 2003 yılında bu okuldan mezun olduktan sonra ise Colifornia da lisans üstü eğitim almıştır.

Biz Gönüllüyüz Biz Öğretiriz kampanyasına ciddi bir emek harcayan Esra Erdoğan kamuoyunun bu kampanya ile övgüsünü kazanmıştır. Bu kampanya, okullarına gidemeyen engelli öğrencilerin eğitimlerinin evlerinde yapılması amacını taşıyordu.

Esra Erdoğan 11 Temmuz 2004 tarihinde o dönem Çalık Holding de Genel Müdür olarak görev yapan Berat Albayrak ile evlenmiştir. Esra Erdoğan ve Berat Albayrak arasında yapılan bu düğüne birçok önemli isim eşlik etmiştir. Kadir Topbaş bu düğünde nikah şahitliği yapmış Abdullah Gül gibi önemli devlet adamları da bu düğünde etkin rollerde bulunmuşlardır.Berat Albayrak ile bu evliliğinden 2 Erkek çocuğu vardır.

Berat Albayrak Çalık Holding Genel Müdürlük görevinden 2013 yılında ayrılmıştır. Esra Erdoğan 2012 yılında Yeşilay’ın 69. olan genel kurulu sonrasında 12 kişilik yönetim kurulu kadrosuna girme hakkı kazanmıştır.

Esra Erdoğan Doğum Tarihi

1981

Esra Erdoğan Doğum Yeri

İstanbul

Esra Erdoğan Boyu

1,64 cm

Esra Erdoğan Kaç Kilo

52 Kilo

Esra Erdoğan Eşi

Berat Albayrak

Esra Erdoğan Instagram Adresi

Instagram = https://www.instagram.com/esrdgan 

Esra Erdoğan Twitter Adresi

Twitter = https://twitter.com/esraaerdognn

Bilal Erdoğan Kimdir? okumak için tıkla 

Burak Erdoğan Kimdir? okumak için tıkla

Emine Erdoğan Kimdir? okumak için tıkla

Bu yazımızda Recep Tayyip Erdoğan‘ın kızlarından biri olan Esra Erdoğan hakkında kapsamlı bir bilgi vermeye çalıştık. bilgiliyazar.com ekibi olarak önemli şahsiyetlerin biyografi yazılarını paylaşmaya devam ediyoruz. Bir başka biyografi yazısında görüşmek dileğiyle…


UYARI: Bu yazının tüm hakları BilgiliYazar.com'a aittir. "www.bilgiliyazar.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ