Ev Yapımı Kolay Sivilce Maskeleri

Ev Yapımı Kolay Sivilce Maskeleri

Sivilce problemi her insan için hayatının herhangi bir döneminde karşılaşabileceği bir sorundur. Bazı insanlarda genetik veya hormonal problemlerden dolayı oluşmaktadır. Fakat sivilcelerin temel sebebi ise stres ve sıkıntıya bağlıdır. Bir dermatolojinin uygun gördüğü sivilce ilaçlarını hemen hemen her insan hayatının bir döneminde kullanmıştır. Peki, doktora gitmeden evde yapabileceğimiz ev yapımı kolay sivilce maskeleri de var mıdır? Ev yapımı sivilce maskesi, sivilce çıktıktan sonra kullanılabildiği gibi haftalık rutin olarak kullanılıp sivilce çıkma olasılığı da engellenebilmektedir. Evde yapılan sivilce maskesi hem ekonomik hem kolay hem de rahatlıkla ulaşabilecek malzemelerden oluşmaktadır. Evde kolay ve bitkisel sivilce maskelerinden 4 tanesi şu şekildedir:

Ev Yapımı Kolay Sivilce Maskeleri

Olmazsa Olmaz Limon Maskesi

Yaklaşık 3 yemek kaşığı limon suyu ve 2 yemek kaşığı balı bir kapta karıştırarak ya bu karışım doğrudan sivilcelerin üzerine uygulanmalı ya da karışımı ocakta kısık ateşte biraz kaynatıp soğuttuktan sonra tüm yüze uygulanmalıdır. Bu karışım 1 hafta boyunca her gün 15 dakika uygulanıp sonrasında ılık su ile temizlenmelidir.

Yumurta Akından Sivilce Maskesi

Bir kabın içerisine 1 yumurta akı, 2 yemek kaşığı bal ve eğer cilt yağlı ise 1-2 tatlı kaşığı limon suyu ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan karışımı cilt temizlendikten sonra uygulanıp 15-20 dakika bekletilmelidir. Sonrasında tüm bölgeleri ılık suyla yıkanmalıdır. Bu maske haftada 1 ya da 2 kez uygulamalıdır.

Hem Sivilce Hem De Leke Tedavisi İçin Tarçınlı Maske

1 yemek kaşığı bal ile 2 yemek kaşığı tarçın bir kapta karıştırılmalıdır. Uygulayacak bölge temizlendikten sonra maskeyi uygulanmalıdır. Maske ciltte 20 dakika kadar beklenmelidir. Ilık suyla tüm karışım temizlenmelidir. Bu karışım haftada 2-3 kez uygulanmalıdır.

Ev Yapımı Kolay Sivilce Maskeleri

Türk Kahvesi Maskesi

1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı Türk kahvesi ve 1 tatlı kaşığı balı bir kapta karıştırılmalıdır. Kahve telvesinin hem peeling etkisi hem de elle ile ovulduğu takdirde nemlendirici etkisi vardır. Bu maske de telve kurutucu etkisi yaratmaktadır. Maske temiz cilde uygulandıktan sonra olarak 15 dakika bekletilmelidir. Ardından bol soğuk su ile temizlenmelidir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ