Evde Para Biriktirme Yöntemleri

Evde Para Biriktirme Yöntemleri

Evde Para Biriktirme Yöntemleri başlıklı bu yazımızı tamamen bayanlara özel olarak yazıyoruz. Tabii erkeklerde bu tavsiyelerimizi ciddiye alabilirler…

Evinde mutluysan, huzurluysan kimse senin keyfini kaçıramaz. Evde mutluluğun formüllerinden bir tanesi de maddiyattır. Yani maddi olanaklarınız zayıf ise ister istemez evde huzursuzluklar baş gösterecektir. Evde para biriktirmek isteyenlere yönelik hazırlamış olduğumuz bu yazımız para biriktirme konusunda uzun yıllar tecrübeli ekibimiz tarafından hazırlanmıştır. Bu nedenle mutlaka dikkatle okunmasını tavsiye ediyoruz…

Evde Para Biriktirme Yöntemleri

1- Açılmayan Kumbara Kullanın

Fazla klasik bir yöntem olarak görülebilir fakat inanın evde para biriktirmenin en etkili yoludur. Özellikle açılmayan kumbara dememizin sebebi de insanoğlu nefsine düşkündür. Bu nedenle ufak sıkışmalarda açılabilir kumbaranıza sarılabilirsiniz. Bizlerde bu amaçla evde para biriktirmek isteyenlere açılmayan kumbara kullanmalarını tavsiye ediyoruz…

2- Banka Hesaplarınızı Farklı İsimlendirin

Güvenli birikimin adresi bankalardır. Bu nedenle banka hesaplarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Hedeflerinizi sürekli hatırlamanız amacı ile farklı bir şekilde isimlendirmiş olduğunuz banka hesapları motivasyonunuzu yüksek tutacaktır ve hangi amaçla birikim yaptığınızı her daim sizlere hatırlatacaktır.

3- Birikim Yapmanın Zorunluluğunu Aklınızdan Çıkarmayın

Nasıl ki her ay fatura ödeme zorunluluğu hissediyorsanız aynı şekilde kendinizi birikim yapma zorunluluğu içerisine sokmalısınız. Yani her ay bir fatura öder gibi sabit bir birikim ayırmanız müthiş bir şekilde evde para biriktirmenizi sağlayacaktır. Hedefiniz mesela her ayın 1’inde 250 TL köşeye koymak olabilir.

4- Ne Borç Alın Ne Borç Verin

Kendi iç sesinizde asla borç yapmayacağınızın sözünü verebilirsiniz. Bu sözümüz bekâr kişilere biraz kolay gelse de uzun bir uğraş sonucunda herkesin uygulayacağı bir yöntemdir. Eğer çok yakın birisi sizden borç istedi ve kıramıyorsanız da küçük miktarlarda borç verin ve bu paranın geri dönmeyeceğini düşünün bu sayede rahatlıkla finansal özgürlük elde edebilirsiniz.

5- Hayal Edin

Evde para biriktirme yöntemleri arasında hayal etmek gelmektedir. Köşeye koyduğunuz parayı ileride nerede kullanacağınızı hayal etmenizi birikim hevesinizi artıracaktır.

6- İkinci El Kullanın

Birçok birikim ile ilgili yazımızda sıfır ürünler yerine ikinci el ürünler kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. İkinci el ürünler iyi bir araştırma sonucunda satın alınıyorsa kaliteli ve kullanışlı çıkma olasılığı oldukça yüksek olacaktır.

7- Bağımlılıklarınızdan Kurtulun

Evet, evde para biriktirme yöntemleri arasında en etkili olan yönteme geldik. Bağımlılıklarınızdan kurtularak ciddi boyutlarda tasarruf yapabilme eğilimine girebilirsiniz. Mesela günümüzde en düşük fiyatlı 1 paket sigaranın maliyeti 8 TL’dir. Bağımlı bir kişi günde 8 ayda 30 defa sigara paketi aldığı düşünülürse 240 TL yapar. 240 TL 1 yılda 2880 TL yapar. 2880 TL’de günümüz şartlarını göz önüne alırsak bir ailenin yarım yıllık kira masrafı demek olur.

8- Toptan Alın

Toptan havlu, ıslak mendil, çocuk bezi ve tuvalet kâğıdı gibi ürünleri toptan alarak önemli miktarlarda tasarruf elde edebilirsiniz.

Atalarımızın Para Biriktirmek İçin Dedikleri;

  • Ak akçe kara gün içindir
  • Ayağını yorganına göre uzat
  • Bol bol yiyen, bel bel bakar
  • Çoğu zarar, azı karar
  • Damlaya damlaya göl olur (Aka aka sel olur)
  • Her çok azdan olur
  • İşten artmaz, dişten artar
  • Sakla samanı, gelir zamanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ