Facebook Hesabının Çalınmasını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Facebook Hesabının Çalınmasını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Dünyada en popüler sosyal medya ağı olma özelliğine sahip Facebook ta sık sık şifre çalınmalarına rastlanmakta.Bu şifre çalınmaları önlemek için ise bilinçli bir kullanıcı olmak gerekmekte…

Bu şifre çalınmaları önlemek için aşağıda belirteceğimiz tavsiyeleri dikkatle okumanızı şiddetle öneriyoruz.

Facebook Hesabının Çalınmasını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

1-Öncelikle Güvenilir Bir Şifre Oluşturmalısınız

Güvenilir bir şifre hesabınızın çalınmasını önleyecek en temel noktadır.Bu yüzden şifrenizi ismini veya ardışık sayılar koymayınız.

2-Güvenli Gezinmeyi Devreye Sokun

Güvenli gezinme resimde gördüğünüz gibi ayarlar kısmında yer almaktadır.Güvenli gezinerek Facebook dışında bir siteye yönlendirilmeye çalışıldığı zaman uyarı verilecektir.

3-Cep Telefonu Numaranızı Facebook’a Tanımlayın

Yukarıda yer alan mobil kısmına girerek telefonunuzu tanımlayabilirsiniz.Olası şifre unutulmasında tanımladığınız bu telefon numarasına mesaj yollayarak çok kolay bir şekilde yeni bir Facebook şifresi oluşturabilirsiniz.

4-Tanımadığınız Kişilerden Gelen Arkadaşlık İsteklerini Kabul Etmeyin

Facebook hesabınızın çalınmasını önlemenin en etkili yollarından bir tanesi de tanımadığınız arkadaşlık isteklerini kabul etmemektir.Bu sayede kişisel bilgilerinizin güvenliğini bir nebzede olsa sağlamış olursunuz.

5-Giriş Onaylarını Aktif Edin

Hesabınızın güvenliğini sağlamanın en etkili yollarından bir tanesidir.Giriş onaylarını aktif etmek.Bu sayede tanınmayan bir cihazdan yapılan girişlerde telefonunuza bir onay kodu gelecektir.Bu onay kodu girilmediği takdirde hesaba giriş yapılmayacaktır.

6-Her Önünüze Gelen Linke Tıklamayın

Güven vermediğini düşündüğünüz linklere kesinlikle tıklamayınız.Bu yöntem bilinçsiz kullanıcıları hedefleyen bir yöntemdir.

7-Oturumu Sürekli Açık Tut Özelliğini Kullanmayın

Oturumu sürekli açık tut özelliği şifrenizi tekrar tekrar girmenizi önler fakat özellikle ortak kullanılan bilgisayarlarda bu özelliğin kullanılması çok büyük tehlikedir.

8-Zor Durumda Kalmadıkça Ortak Bilgisayar Kullanmayın

İnternet kafeler şifre çalınmalarının en çok yaşandığı mekanlardır.Bu yüzden zor durumda kalmadıkça ortak bilgisayar kullanmamaya özen göstermelisiniz.

9-Kişisel Bilgilerinizi Paylaşmayın

Kişisel bilgilerinizi kesinlikle paylaşmayın örneğin doğum tarihinizi tamamen paylaşmayın doğum yılınızı sadece paylaşmanız yeterli olacaktır.

10-Facebook veya Hotmail Hesaplarınızın Güvenlik Sorularınızı Çok basit Koymayın

Güvenlik sorunuzu memleketinizi veya yukarıda yazan bir şekilde kolayca öğrenilebilecek cevaplar yapmayın.Daha zor öğrenilmesi neredeyse imkansız cevaplar ve sorular seçin.

11-Son olarak Gizlilik Ayarlarınıza Dikkat Edin

Gizlik ayarlarına dikkat etmeniz çok önemlidir.Bu şekilde kötü niyetli kişilerin eline kişisel bilgileriniz ve fotoğraflarınızın geçmesini önleyebilirsiniz..

Facebook Hesabının Çalınmasını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler Facebook Hesabının Çalınmasını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler Facebook Hesabının Çalınmasını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ