Fethullah Gülen İade Edilecek Mi?

Fethullah Gülen İade Edilecek Mi?

15 Temmuz darbe girişimin ardından sıkça sorulan Fethullah Gülen İade Edilecek Mi ? sorusunun cevabı giderek netleşmeye başlıyor….

Darbe girişiminin bir numaralı sorumlusu olarak görülen Fethullah Gülen iadesi son günlerin en çok konuşulan konularının başında geliyor. ABD’ye bu konuda tam olarak 85 koli dosya gönderildi.Darbe girişiminin ardından hükumetin atmış olduğu somut adımlar yavaş yavaş sonuç vermeye başlıyor….

Fethullah Gülen İade Edilecek Mi?

Fethullah Gülen İade Edilecek Mi?

Fethullah Gülen İade Edilecek Mi? bu sorunun cevabını halk sabırsızlıkla bekliyor. Tüm somut girişimleri atan hükumet sonunda ABD  hükumetini bir adım atmaya itti.  ABD dış işleri bakanlıkları ve adalet bakanlığından oluşan bir heyet Türkiye’ye geldi. 24 Ağustos Çarşamba günü ise ABD başkan yardımcısı Biden da Türkiye’ye kesin olarak geliyor…

Yapılacak olan toplantılarda bu konuda çalışmalar yürüten hükumet yetkilileri Darbe girişimini gerçekleştiren Fethullah Gülen ile ilgili olarak tüm belgeleri sunacak. ABD’li yetkililer şuana kadar kendilerine sunulan belgelerin darbe girişiminden önceki suçlamalar olduğunu bu yüzden darbe suçlamasına ilişkin somut belgeler istiyorlar.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Dış işleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bizzat bu belgeleri ABD’li yetkililere sunup ABD’ye götürmesi bekleniyor. Dünya basınında ABD’nin iki numaralı ismi olarak gösterilen ABD Başbakan yardımcısı Joe Biden isminin Türkiye’ye gelmesi büyük yankı uyandırdı. ABD hükumeti şuana kadar yapmış olduğu açıklamalar da Türkiye’ye bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Kısaca bu hafta Gülen Cemaati Lideri Fethullah Gülenin İadesi için oldukça kritik bir hafta…

Terör örgütü lideri Fethullah Gülen kimdir?

Terör örgütü lideri Fethullah Gülen kimdir? detaylı bir şekilde öğrenmek için tıklayın

Fethullah Gülen İadesi İmza

Fethullah Gülen İade Edilecek Mi?

ABD’de yaşayan Türk vatandaşların Fethullah Gülen İadesi İmza kampanyası başlattı. Beyaz Saray’ın İnternet sitesinde Fetö lideri Fethullah Gülen’in tutuklanması ve Türkiye’ye iadesine ilişkin olarak yapılan bu imza kampanyası 80 bin kişinin atmış olduğu imzalar ile ciddi boyutlara ulaşmış durumda.

Fethullah Gülen iadesi imza kampanyası kapsamında Hükumetimizin Gülene güvenli liman sağlamayı bırakmasını ve Türkiye’ye teslim etmesini istiyoruz başlığıyla açılan bu imza kampanyası yurt dışında bulunan Türk vatandaşları tarafından oldukça önemli bir destek gördü.

Fethullah Gülen iadesi imza kampanyası ABD hükumet yetkilileri tarafından ciddiye alınabilmesi için 100.000 imzaya ulaşılması gerekmekte.

Fethullah Gülen İadesi İmza Kampanyasına Katılmak İçin Tıkla


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ