GOOGLE TİLT BRUSH

GOOGLE TİLT BRUSH

Günümüz teknolojisi çok büyük bir hızla ilerlemektedir. Bu ilerleyiş sonucunda her gün yeni icatlar ortaya çıkmaktadır… GOOGLE TİLT BRUSH

Bu gerçekleşen icatlar ise Dünya’da milyonlarca insan tarafından talep görmektedir. Son zamanlarda gerçekleşen icatlardan bir tanesi de sanal gerçeklik gözlüğüdür.. Sanal gerçeklik gözlüğü sayesinde artık videoları, fotoğrafları, oyunları 3 boyutlu olarak yaşayabiliyorsunuz. Hatta resim çizerken bile bu sanal gerçeklik gözlüklerini kullanabilirsiniz.

Sanal gerçeklik gözlüğü yenilikçi tasarımıyla tüm Dünya’da büyük bir hayranlık uyandırdı. Piyasaya çıktığı ilk günden bu yana gündemden hiç düşmedi. Geleceğin teknolojisi olarak ifade adlandırılan sanal geçerlik gözlüklerinin ciddi bir potansiyel taşıdığı rahatlıkla söylenebilmektedir.

Sanal gerçeklik gözlüğünün 3 boyutlu dünyasına olan talebin bu kadar çok olması teknoloji devlerini harekete geçirdi. Teknoloji devi Google’da bu talebe hareketsiz kalmadı. Google, sanal gerçeklik gözlüğü için  Tilt Brush piyasaya sürdü. Peki, Google Tilt Brush nedir? Bu Google Tilt Brush ne işe yarar?

GOOGLE TİLT BRUSH

Tilt BrushGoogle tarafından sanal gerçeklik gözlüğünde kullanılmak için ortaya çıkardığı uygulamadır. Brush ortaya çıkmadan önce resimler sadece 2 boyutlu bir şekilde yapılmaktaydı. Fakat Google Tilt Brush sayesinde çok rahat bir şekilde resimler 3 boyutlu bir şekilde yapılabilmektedir. İnsanlar Tilt Brush ile resim çizerken kendi dünyalarında istedikleri şekilde istedikleri renkte hiçbir kısıtlama olmadan resimleri çizebilirler.

Artık resim çizerken etraf boya oldu ellerim boya oldu diye yakınmanıza gerek yok  Tilt Brush sayesinde kendi dünyanızda istediğiniz şekilde resimlerinizi çizebilirsiniz. Google Tilt Brush’a hayal gücümüzün fırçası diyebiliriz. Google Brush sadece sanatçılar tarafından resim çizmek için değil modacılar tarafından da kullanılabilmektedir. Moda tasarımcıları hayallerinde ki tasarımı Brush’ta çizerek tasarımlarına 3 boyuttan bakarak hatalarını daha kolay tespit edebilirler. Ayrıca Google, Google Tilt Brush ile ilgili olarak bir tanıtım videosu yayınlamıştır ilgilenenler izleyebilirler.

Geleneksel sanatların yerini dijital dünyaya bıraktığının en somut örneklerinden biri olan Google Tilt Brush oldukça inovatif bir teknoloji. Uygun fiyat avantajları ile resim severlere oldukça büyük avantajlar sağlayacak olan bu teknolojinin büyük bir ilgi görmesi bekleniyor…


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ