Google Trends Nedir? Google Trends Ne İşe Yarar?

Google Trends Nedir? Google Trends Ne İşe Yarar?

Google Trends Nedir? Ne İşe Yarar? Başlıklı bu yazımızda siz değerli okurlarımıza özellikle webmaster okurlarımıza önemli bilgilendirmeler paylaşacağız…

Google Trends Nedir?

Google trendsgoogle arama motorunda en popüler ve en güncel hangi anahtar kelimelerin arandığını göstermektedir. Bu anahtar kelimeler dâhilinde webmaster arkadaşların sitelerini oluştururken profesyonel bir anahtar kelime planı oluşturmaları için harika özellikler sunmaktadır.

Google en çok aranan kelimeler hangileri olduğunu bulmanıza yarayan bu uygulama site sahipleri ve makale yazarları için mutlaka kullanılması gereken bir google servisidir. Ücretsiz olarak sunulması da bir başka önemli detaylar arasında yer almaktadır.

Google Trends 2004 yılından bu yana yapılan aramaları göstermektedir.

Google Trends Ne İşe Yarar?

Yeni pazarlara girme, reklam mesajlarını seçme, sezona göre değişimleri inceleme ve marka ilişkileri kurma gibi konularda işe yarayan bir uygulamadır Google Trends…

Google Adwors reklamları yayınlayanların gereksiz maliyetlerin altına girmemeleri için ve doğru adımlar ile reklamlarını oluşturmaları için mutlaka Google trends uygulamasından yararlanmaları gerekmektedir.

Reklamın hedef kitleye ulaşması için oldukça önemli olan Google trends ile satışlarınızı artırabilir ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

Reklamlarınızın daha optimize bir şekilde yapılabilmesi için Google Trends oldukça önemlidir. E ticaret sektöründe yer alıyorsanız ürünlerinizi Google trends sayesinde oldukça profesyonel bir şekilde listeleyebilir satışlarınızı rahatlıkla artırabilirsiniz.

Google Hot Trends Nedir?

Google Hot Trends Nedir? Sorusuna verilebilecek yanıt ise, Google trends ile benzer özellikler gösteren Google Hot Trends, son 24 saatlik arama grafiğini ve hacmini yazılı bir şekilde göstermektedir. Google Hot Trends ile geçmişte yapılan aramaları da görmeniz mümkündür.

Özetle Google Trends

Özet olarak Google Trends 2004 yılından bu yana olan tüm arama hacimlerini göstermektedir. İsterseniz son 5 yıllık isterseniz son 1 yıllık isterseniz de son 24 saat hangi anahtar kelimelerin arandığını göstermektedir. Google trends ile başarılı bir SEO uzmanı olabilir, başarılı makale yazarı olabilir ve başarılı bir şekilde ürünlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Hedef kitlenize başarılı bir şekilde ulaşabilmek için mutlaka Google Trends ve Google Hot Trends kullanın…

Bir başka faydalı bilgiler ile görüşmek üzere…


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ