Google’da en çok aranan kelimeler nasıl bulunur?

Günümüz internet kullanıcıları ve internet sektörünü meslek haline dönüştürmüş kişiler, kendi web siteleri üzerinden yaptıkları çalışmalar için, Google üzerinde en çok aranan anahtar kelimelere ulaşmaya çalışmaktadır. Örneğin bir sağlık sitesi olan birey, “sağlık haberleri, kadın sağlığı haberleri, çocuk sağlığı haberleri, kanser tedavisi” gibi öncelik kelimelere yaptığı çalışmalar ile diğer rakiplerini sıralamada geri bırakabiliyor.

Sizlere adım adım Google’da en çok aranan kelimeler nasıl bulunur? Konusuna istinaden bilgiler sunacağız. Sorgulamaların yapılabilmesi için;

https://adwords.google.com.tr/KeywordPlanner aracını kurmalısınız.

Burada yer alan uygulama üzerinden kelimeler veya kelime öbeklerinin sıralaması, ne kadar tık aldığı, ne kadar aratıldığı, trafik durumu gibi birçok ayrıntıyı görmek söz konusu olabilmektedir.

Kelimeleri nasıl seçmeliyim?

Çok aratılan bir kelime için hazırlanmış özgün yazılar, içerikler ve doğru yerleştirilmiş anahtar kelimeler sizlerin daha çok gelir elde etmenizi sağlayacaktır. Fakat unutmamalısınız ki çok aranan anahtar kelimeler için ciddi bir rekabet durumu söz konusudur. Bu sebeple Google’da en çok aranan kelimeler nasıl bulunur konuları araştırılırken mutlaka doğru anahtar kelimelere çalışmalar yapmak önemlidir.

İstenilen anahtar kelimelerde yükselmek ve arama motorları üzerinden de ziyaretçiler ile iletişime geçmek düşünüldüğü zaman, Google’da en çok aranan kelimeler nasıl bulunur konusuna istinaden iyi bir gelir elde etme durumu mevcuttur! Tabii ki mantıklı adımlar atmak, SEO çalışmalarıyla beraber bu yolu izlemek sizlerin daha güçlü zeminler oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

 

UYARI: Bu yazının tüm hakları BilgiliYazar.com'a aittir. "www.bilgiliyazar.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (LÜTFEN YAZIYA OY VERİNİZ)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ