Google’da En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur?

Google’da En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur?

Bu yazımızda Google’da En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur? Detaylı bir şekilde aktaracağız…

Google’da En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur?

Bilindiği gibi Google günümüzün en çok kullanılan arama motorlarından bir tanesidir. Sektörün %98’ini Google firmasının oluşturması bunun apaçık göstergesidir. İşte bu noktada pazarın hâkimi olan Google’da gerek site sahipleri gerekse webmasterlar Google’da en çok aranan kelimelerin hangileri olduğunu öğrenmeye çalışarak üst sıraları hedeflemektedirler.

Bizde site sahiplerine ve webmasterlara yardımcı olmak için size birkaç püf nokta göstereceğiz…

Google Keyword Tools

Google Keyword Tools aracı Google firmasının Google Adwords kullanan müşterilerine sunmuş olduğu ücretsiz kelime bulma aracıdır. Google Keyword Tools sayesinde hangi kelimelerde üst sıralara çıkmak istiyorsanız o kelimeler ile ilgili olarak rekabet düzeyine ve aylık aranma hacimlerine ulaşabilirsiniz. Bu sayede profesyonel bir şekilde anahtar kelimeler ile uyumlu olarak site oluşturabilir ve Google arama motorunda üst sıralarda yer alabilirsiniz.

Google Keyword Tools giriş yapmak için buraya tıklayınGoogle Adwords hesabı oluşturduktan sonra istediğini kelimelerin aylık hacimlerini fikir al butonuna tıklayarak çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Google Trends

Google’da En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur? Sorusuna verilebilecek en iyi yanıtlardan bir tanesi de Google Trends uygulamasıdır. Google trends ile anlık olarak hangi konuların popüler olduğunu hangi anahtar kelimelerin en çok arandığını gösteren harika bir Google servisidir. Belirlediğiniz ülkeye göre seçmiş olduğunu anahtar kelimelerin ne sıklıkla arandığını Google trends yardımı ile görmeniz mümkündür. Google Trends ile ilgili olarak daha önce yayınlamış olduğumuz yazımızda buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Özetle Google’da En Çok Aranan Kelimeleri Bulmak
Bu şekilde Google’da en çok aranan kelimeler bulmak için 2 yöntem sunduk. Birçok farklı sitede bu konuda kullanıcılarına seçenekler sunmaktadır. Fakat en güvenli anahtar kelime bulma aracı bu iki Google servisidir. Google Keyword Tools ve Google Trends SEO uzmanı kişilerin en çok kullandığı anahtar kelime bulma servisleridir. Google’da En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur? Sizde bu konularda bilgi sahibi olmak ve kendinizi geliştirebilmek için bu servisleri kullanabilirsiniz…

Öneri >> Google Trends Nedir? Google Trends Ne İşe Yarar?


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ