Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Veriyor?

Bu yazımızda Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Veriyor? aktaracağız. Bankalar tarafından büyük potansiyel olarak görülen öğrenciler hangi bankalardan kredi kartı alabilir görelim…

Bankalar öğrencilere burs ve kredi durumlarına ayrıca aileden gelen para desteğine güvenerek kredi kartı vermektedirler. Bu yönden gerçekten de ciddi potansiyele sahip olan öğrenci kesimi harcamayı seven bir yapıya sahiptir. Tasarruf adına bir adım atma girişimi olmayan öğrenci grupları bankaların çok sevdiği müşteri grubunda yer almaktadır. Öğrencilerin dönem borcu ödemek yerine asgari tutarı  ödeme alışkanlığı bankaların ciddi gelir kazanmasını sağlamaktadır.

Yukarıda saymış olduğumuz tüm bu sebeplerden dolayı öğrencilerin kredi kartı sahibi olması artık bakkaldan ekmek almak kadar kolay olmuştur.

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Veriyor?

1- İşte Üniversiteli Kartı (İş Bankası)

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Veriyor?

Üniversite öğrencilerinin en çok kullandığı kredi kartlarının başında gelen İşte Üniversiteli banka kartı iş bankası tarafından verilen bir karttır. Öğrencilere 400 TL limitle sunulan bu kartlar düzenli ödemeler yapıldığı takdirde limit artırımı da yapılmaktadır. Birçok avantajı öğrencilere sunan İşte Üniversiteli kartı müzelere ücretsiz giriş imkanı tanımaktadır. Aidat ücreti de bulunmamaktadır.Detaylı bilgi için iş bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

2-Axess Eksi26 Kredi Kartı (Akbank)

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Veriyor?

Akbank’ın öğrencilere sunmuş olduğu Axess Eksi26 Kredi Kartı 500 TL limit ile teslim edilmektedir. 50 TL ve üzeri alışverişleri faiz ödemeden 3 taksite bölebilmek mümkün. İlk yıl kart aidatı yok diğer yıllar 20 lira kart aidatı alınmaktadır. Axess kredi kartı özelliğine sahiptir tüm axess avantajlarından bu kart ile yararlanabilirsiniz. Bu karta başvuru yapmak için en yakın Akbank şubesine öğrenci kimlik fotokopisi ile gitmeniz yeterli olacaktır. Detaylı bilgi için Akbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

3- Genç Bankkart Kredi Kartı (Ziraat Bankası)

Ziraat bankasının kredi veya burs alan öğrencilere özel olarak sunmuş olduğu bir kart olan Genç Bankkart Kredi Kartı lisans öğrencilerine 500 TL, Yüksek lisans öğrencilerine 800 TL ve Doktora öğrencilerine 950 TL Limit ile gelmektedir. Harçlık avans imkanı da sunan bu öğrenci kartı öğrencilere en avantajları imkanları sunan kredi kartı olarak göze çarpmaktadır. Detaylı bilgi için ziraat bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

4- ÜniversiTEB Kredi Kartı (Teb Bankası)

Türkiye Ekonomi Bankasının üniversite öğrencileri için sunmuş olduğu ÜniversiTEB Kredi Kartı 500-1000 TL arasındaki bir limit ile gelmektedir. Bonus özellikli bir kredi kartı olduğu için tüm bonus kampanyalarından rahatlıkla yararlanılabilmektedir. Hafta için 50 liralık bir alışveriş yapıldığında hafta son sinema ve tiyatro biletlerinde %50 indirim uygulanmaktadır. Havale konusunda da büyük kolaylıkla sunan bu karta 2 veli eklenebiliyor. Eklenen bu veliler gönderdikleri her havalede bir kesinti ile karşılaşmamaktadırlar. Yıllık sadece 9 TL sabit bir kredi kartı aidatı bulunmaktadır.

5- HSBC Campus Kredi Kartı (HSBC Bankası)

HSBC Campus Kredi Kartı öğrencilere 500 TL limit ile verilmektedir. Düzenli ödemeler yapıldığı takdirde bu limit 1000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Advantage kredi kartına ait tüm kampanyalardan HSBC Campus Kredi Kartı ile de yararlanılabilmektedir. Detaylı bilgi içim HSBC müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

6- Play Card (Yapı Kredi Bankası)

1000 TL’lik limiti le Play Card öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasında en yüksek limitli kredi kartı olarak göze çarpmaktadır. World Card kampanyalarından Play Card ile yararlanabilirsiniz. Aidat ücreti 70 TL fakat öğrenci belgesini ibraz ettiğiniz takdirde hiçbir kesinti ile karşılaşmıyorsunuz. 1000 TL’lik limit sizin için yeterli değilse bir kefil göstermeniz halinde bu limiti artırabiliyorsunuz. Detaylı bilgi için Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

7- Bonus Genç Kredi Kartı (Garanti Bankası)

Bir diğer avantajlı kredi kartları arasında yer alan Bonus Genç Kredi Kartı 500 TL limit ile sunulmaktadır. Taksit avantajları konusunda öğrencileri rahatlatan bu kart nakit avans özelliğine sahiptir. Düzenli ödemeler sonucunda bu kartın limitini rahatlıkla artırabilirsiniz.

8- CardFinans GO Kredi Kartı (Finansbank)

Kampanyalar açısında zengin olan CardFinans GO Kredi Kartı 750 TL limit ile sunulmaktadır. 150 TL’ye kadar faizsiz bir şekilde nakit avans çekilebilmektedir. Tüm avantajlardan yararlanmak için kartı ayda 1 kere kullanma şartı aranmaktadır. Detaylı bilgi için Finansbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

9- Like Card (Vakıf Bankası)

Like Card öğrencilere 500 TL limit ile sunulmaktadır. Yıllık aidat ücret 12 TL fakat ekstrelerinizi elektronik posta yolu ile istemeniz halinde kart aidatı ödemiyorsunuz. World kartın tüm kampanyalarından Like Card sayesinde yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi için Vakıf Bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazımızda öğrenciye kredi kartı veren bankaların hangileri olduğunu aktardık sizlerde bu kartları kullanıyor ve detaylı bilgiler paylaşmak istiyorsanız yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Bir başka faydalı bilgiler makalelerinde görüşmek dileğiyle…

UYARI: Bu yazının tüm hakları BilgiliYazar.com'a aittir. "www.bilgiliyazar.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (LÜTFEN YAZIYA OY VERİNİZ)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ