İkinci El İphone Alacaklar Dikkat!

İkinci El İphone Alacaklar Dikkat!

Tüm dünya üzerinde oldukça tutulan ve satış rekorlarına imza atan İphone cihazlarının özellikleri saymakla bitmiyor. Haliyle birçok insan da bu eşsiz telefonlara sahip olmak istiyor. Ancak İphone’ların sıfırlarının cep yakan fiyatlarını göz önünde bulunduran alıcılar bu yüzden ikinci el İphone piyasasına yönelmek zorunda kalıyor. İkinci el İphone almak isteyenler dikkat etmeleri gereken hususların da gözden kaçırılmaması gerekiyor.  İkinci El İphone Alacaklar Dikkat

Operatörünüzde Çalıştığına Dikkat Edin

Operatörler zaman zaman kampanya düzenleyerek İphone satışı yapıyor. Bu şekilde alınan cihazlarda ise SIM kilidi bulunabiliyor. İkinci el bir İphone almayı düşünüyorsanız SIM kilidinin kaldırılmış olmasına dikkat etmelisiniz.

Aktivasyon Kilidi Kapalı Olmalı

Eğer alacağınız İphone cihazda iPhone’umu bul adlı özellik etkin halde ve buna ait kilit varsa alacağınız kişiden bunu kapatmasını istemeniz gerekiyor. Bu kilidin açık olduğunu şu yolla anlayabiliriz:

Ayarlar menüsünün Genel sekmesinden Hakkında kısmını açıyoruz. Burada bulunan IMEI nosunu www.icloud.com sitesinin activationlock bölümüne girdiğimizde karşımıza kilit açık yazısı geliyorsa kilidi kaldırmamız gerekiyor. Kilidi kaldırmak içinse yine Ayarlar menüsünün Genel sekmesinden Sıfırlama seçeneği ile tüm içeriği sil kısmını seçiyoruz.

Cihazın Hasarlı Olup Olmadığını Kontrol Edin

Alacağınız cihazın hasarlı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Çizik, kırık gibi gözle görünen yerleri kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Bunun haricinde bir müzik açarak hoparlörleri, ölü piksel test uygulaması ile de ekranı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca cihazın su teması olup olmadığını da SIM kart slotundan anlayabilirsiniz. Burada bulunan beyaz renkli çıkartma, pembe veya kırmızı renge dönmüşse cihaz su almış demektir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ