İnşaat Mühendisi

İnşaat Mühendisi

Ülkemizde pek çok okul, bireylere İnşaat alanında eğitim görme olanakları tanıyor ve 4 yıllık eğitim sonrasında ise İnşaat Mühendisi olabilme şanslarını sağlıyor. Peki, İnşaat mühendisi maaşları ne kadar? Maaş hesaplaması sizlerin atlamış olduğu kademe, işte ki tecrübe hayatınız, eğitim gördüğünüz okul ve yüksek lisansa bağlı olan eğitim okulları gibi birçok kriteri kapsamaktadır.

İnşaat mühendisi olarak yeni ataması gerçekleşecek bir kişi, ortalama 3,500 TL maaş ile işe başlayacaktır. Hizmet süreci arttıkça ve firmaları CV’ye ekledikçe, bu maaş yeni proje ve yeni yılla beraber sizlere “artış” olarak geri dönüş yapacaktır. İnşaat mühendisi maaşları ilk etapta 3,500 TL ile başlasa da, ileri yıllarda 4,200 TL’ye kadar çıkabiliyor! Bu maaş olanakları temel olarak firmanın çalışma stili ve aldığı projenin büyüklüğüne göre değişim gösterebilmektedir.

İnşaat mühendisi maaşları yine çalışacağınız firmaya göre değişim göstermektedir. Türkiye’de isim yapmış müteahhitler, kendi projelerine dahil ettiği İnşaat mühendislerine bu alanda hassas davranabiliyor, maaş ortalamalarını çok daha yukarı seviyelere çekme olanaklarına sahip oluyorlar.

İnşşat Mühendisliği

İnşşat Mühendisliği Maaşları

İnşşat Mühendisi

 

 

UYARI: Bu yazının tüm hakları BilgiliYazar.com'a aittir. "www.bilgiliyazar.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (LÜTFEN YAZIYA OY VERİNİZ)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ