iPhone’da Müzikler Nasıl Zil Sesi Yapılır?

iPhone’da Müzikler Nasıl Zil Sesi Yapılır?

Dünyada bir çok kişi İphone kullanıyor ve bununla birlikte İphone kullanıcıların en çok merak ettiği soru iPhone’da Müzikler Nasıl Zil Sesi Yapılır? Biz de bu sorunun cevabını vereceğiz …

iTunes 12’yle birlikte iPhone cihazlarda müzikleri zil sesi olarak ayarlama işlemi de zorlaşmış oldu. Ama imkansız olmayan bu işlemin nasıl yapılacağını hazırladığımız bu rehberimizde sizlere sunduk. iTunes’un 12 sürümüyle birlikte, zil seslerinde mağazaya yönlendirme işlemi Apple firması tarafından ön planda tutulmuş. Böylece iTunes vasıtasıyla müziklerin zil sesi olarak ayarlanması da iyice kısıtlanmış. iTunes 12 sürümü öncesi kullanıcılar için de müziklerin nasıl zil sesi yapılacağına yer verdik.

iTunes 12 Sürümünde Müzikleri Zil Sesi Yapma Yöntemi

İlk olarak iPhone cihazlar için zil sesi oluşturma hizmeti sunan sitelerden 40 saniye uzunluğunda ayarlanacak şekilde müzik dosyası seçilmeli ve iPhone cihazlar için uygun olan .mr4 formatında kayıt edilmelidir.

Daha sonra iTunes programı kullanılmadan bu müzik dosyasının iPhone cihaza aktarılması gerekecek. Bunun için de CopyTrans isimli uygulamayı kullanmalısınız. Apple sürücülerinin yüklü durumda olduğundan emin olduktan sonra uygulamayı yükleyip başlatın. Cihazınızı bilgisayara bağladıktan sonra uygulamayı çalıştırın. CopyTrans Manager kısmının kurulumunu sağladıktan sonra Start butonuna basarak başlamasını sağlayın.

Uygulama açıldığı zaman cihazı bulacaktır. Sol üst kısımda bulunan melodiler bölümüne tıklayıp açın ve alt kısımda bulunan alana .mr4 formatlı müzik dosyasını bırakın. Ardından Yenile/Güncelle butonuna basarak müzik dosyasını cihaza aktarma işlemini tamamlayın. Cihazdaki sesler menüsüne girdiğiniz zaman burada yüklediğiniz ses dosyası görüntülenecektir.

iTunes 12 Sürümü Öncesinde Müzikleri Zil Sesi Yapma Yöntemi

Zil sesi yapılmak istenen müziğin iTunes üzerinden bulunması gerekiyor. Bulunan müziğin üzerine sağ tıkladıktan sonra ‘Bilgi Ver’ seçeneğini seçmelisiniz. Daha sonra karşısına gelen pencerede seçenekler bölümüne girerek müziğin başlangıç ve bitiş kısımlarını ayarlamalısınız. Maksimum 40 saniye olarak ayarlanan bu alanda seçim yaktıktan sonra şarkıya sağ tıklayarak ‘AAC Oluştur’ seçeneğini seçmelisiniz. Alt kısımda dönüştürülen dosya görüntülenecektir. Finder veya Windows Gezgini yardımıyla dosya formatını .mr4 yaptıktan sonra iTunes’la cihaza bu müziği zil sesi olarak atadıktan sonra işlem tamamlanacaktır.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ