İşte Moto G5 Plus’ın Özellikleri ve Fiyati

İşte Moto G5 Plus’ın Özellikleri ve Fiyati

MWC (Mobile World Congress) öncesinde hızla devam eden ürün bilgisi sızıntısına bir yenisi daha eklendi. Motorola’nın Lenovo tarafından alındığı dev satıştan sonra akıllı telefon piyasasında herkesin cevaplanmasını merakla beklediği sorular sıralanmıştı. Son yapılan sızıntıyla da görüldüğü gibi Lenovo hiç hız kesmeden Motorola’nın efsane modellerine güncellemelerle piyasadaki yerini korumaya devam edecek gibi görünüyor.

Moto G5 Plus Hangi Özelliklerle Geliyor?

Google+ üzerindeki Moto G4 grubu üyelerinden biri paylaştığı fotoğraftaki akıllı telefonun Moto G5 Plus olduğunu iddia etti. Sızıntıyı gerçekleştiren kişi Moto G5 Plus modelinde; FM Radyo özelliği ve Digital Tv alıcısı gibi eski modellerinde olmayan yeniliklerin bulunduğunu iddia ediyor. Sızıntı kaynağı aynı zamanda Moto G5 Plus’ın artık nano-SIM kart kullanacağını açıklamalarına eklemiş. Ayrıca Moto G5 Plus 5.2 inçlik ekranla geleceği verilen bilgiler arasında. Moto G5 Plus 12 MP’lik çözünürlüklü ve “Rapid Focus” özellikli kamerayla geleceği söyleniyor.

Moto G5 Plus hızlı giriş özelliği olarak parmak izi okuyucusu ve hızlı erişim/eşleştirme özelliği olan NFC desteğine de sahip olacak. Son olarak da Moto G5 Plus’ın TurboPower desteği olan 3.000 mAh bataryasıyla telefon piyasasına sunulacağı söylentilerin arasında geçmekte. Sızdırılan görselde Moto G5 Plus’ın sekiz çekirdekli 2.0 GHz’lik bir işlemciyle geleceği de göze çarpmakta. Ekran çözünürlüğü ve ekran paneli hattında detaylı bilgi verilmese de piyasadaki rakipleri düşünüldüğünde Moto G5 Plus’ın IPS Panelle geleceği tahmin edilmekte.

Moto G5 Plus Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Sızdırılan görseller ve özellikler incelendiğinde ekran boyutunun, Motorola’nın üst segment cihazı olan Moto Z Play’den küçük olması orta sınıfta konumlandırılması hedeflendiği anlamına geliyor ve Moto Z Play modelinden ucuz olacağı kesinleşmiş gibi duruyor. Resmi bir fiyat açıklaması henüz yapılmadı.

 

 

 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ