İtibar Kazanmanın 13 Yolu

İtibar; saygınlık , saygın olma durumları olarak ifade edilebilir.İtibar zor kazanılır kolay kaybedilebilir maalesef…

Toplum olarak itibara çok fazla önem veririz.Ya gerçekten itibarlı oluruz  yada itibarlı gibi davranmaya çalışırız. bu durum karşıdaki insan tarafından itici görünmenize neden olabilir maalesef.

İtibar sahibi olmak aslında çok zor bir durum değil çevreniz tarafından tutarlı gözükmeniz dost canlısı biri olarak görülmeniz sizi hem sevecen kılacaktır hemde itibarlı yapacaktır.

İşte İtibar Kazanmanın 13 Yolu

1-Az ve öz konuşmak

Ağzınızdan çıkan her kelimeyi 2 kere değil 3 kere düşünün.Çevrenizde saygın insanlara baktığınız zaman az ve öz konuştuklarını görürsünüz.Fazla konuşmak ağzınızdan çıkan her kelimeyi değersizleştirmekten başka bir şey yapmayacaktır.

2-Tutarlı Hareket Etmek 

Ağzınızdan çıkan kelimeler ile yaptığınız hareketler farklılık gösteriyorsa çevrenizdeki insanlar tarafından ciddiye alınmazsınız.Bu yüzden tutarlılık itibar kazanmanın en önemli yollarından bir tanesidir.

3-Çalışmayı Sevin

İşiyle barışık olan çalışmayı seven insanlar toplum tarafından hep sevilmiştir.Atalarımız boşuna dememiş kaliteli insan işiyle boş insan kişiyle uğraşır diye..

4-Sözlerinizi yerine getirin

Verilen sözü tutmak saygınlık ve itibar kazanmanın önemli aşamalarından biridir.Toplum size verilen sözü tutuğunuz için her zaman itibar gösterir.

5-Çevrenizdeki İnsanları İyi Seçin

Birlikte vakit geçirdiğiniz arkadaşlarınız işinde başarılı ve uzman olmalarına özellikle dikkat edin bu sayede sizlerinde onlarla birlikte olduğunuz için itibarınız artacaktır.

6-Eleştiriye Açık Olun

Eleştiriye açık bir kişiliğe sahip olmak, başkalarının sizin eksik yanlarınız hakkında size görüş bildirmesi çok önemlidir bunları kulak arkası yapmayın herkesin fikirlerine  saygı duyun ve  kendinizi bu konuda sorgulayın.

7-Giyiminize Özen Gösterin

Bir insanın kendisine verdiği değeri en iyi gösteren işaret tabi ki giyimidir.

8-Alçak Gönüllü Olun

Her zaman alçak gönüllü olun.Her ne başarı yakalarsanız yakalayın kendinizle övünmeyin bırakın başkaları sizi övsün.

9-Öz Güven Sahibi Olun

Öz güven sayesinde  yaptığımız her işte daha iyi motivasyon sağlarız.Burada dikkat edilmesi gereken nokta fazla öz güven sahibi olmak veya bu öz güveni dışarıya fazlaca yansıtmak çevreniz tarafından hoş karşılanmayacaktır.

10-Kendiniz Olun Yapmacık Olmayın

Kendiniz olun yapmacık olmayın.Yapmacık tavırlar toplum tarafından hemen fark edilir.Kendiniz gibi olmaya özen gösterin…

11-Cebinizdeki Parayı Kimse Bilmesin

Ne kadar yakın olursanız olun cebinizdeki paradan, bankada yatan paranızdan veya yatırımlarınızdan kimsenin haberi olmasın.Bu sayede çevrenizde maddiyat konularında çok fazla muhabbet ve dedikodu yapılmayacağını göreceksiniz.

12-Dedikodu Yapmayın

Dedikodu yapmaktan kaçının.Etrafınızda bir kimsenin arkasından konuşuluyorsa o ortamdan uzaklaşmaya gayret gösterin.

13-Kendinize Saygınız Olsun

Kendinize saygınız olsun dememizden kastımız kendinizi hiç bir zaman küçük görmeyin.Kendinizi sevin bu sayede etrafınızdaki insanlarda siz doğru orantılı olarak saygı gösterecektir..

İtibar Kazanmanın 13 Yolu İtibar Kazanmanın 13 Yolu İtibar Kazanmanın 13 Yolu

UYARI: Bu yazının tüm hakları BilgiliYazar.com'a aittir. "www.bilgiliyazar.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (LÜTFEN YAZIYA OY VERİNİZ)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ