İvana Sert Kimdir?

Sırp asıllı bir manken olan İvana Sert Kimdir?, iş adamı Yurdal Sert ile yaptığı evliliğin ardından Türk televizyonlarının en çok bilinen simalarından birisi olmayı başarmıştır. Eski manken olan İvana Sert, birçok alanda başarılı bir şekilde faaliyet göstererek moda tasarımcısı, iş kadını ve medyada en çok takip edilen kişilerden biri olmuştur.

Belgrad Güzeli

1979 yılında Sırbistan’da dünyaya gelen İvana Sert yaşı her ne kadar daha 38 olsa da birçok önemli işe imza atmayı başarmıştır. 16 yaşına kadar piyano ve bale eğitimi alan İvana Smiljković, Belgrad’ta düzenlenen güzellik yarışmasında birinci olarak Miss Belgrad unvanını kazanmış, daha sonra Miss Yugoslavia yarışmasında yer almıştır. Daha sonra ise Türkiye’de düzenlenen Miss Globe Inernational yarışmasına davet almıştır.

2002’de Başlayan Türkiye Macerası

2002 yılında Türkiye’ye yerleşen İvana, 2 yıl sonra işadamı Yurdal Sert’le evlendi ve Türkiye’de İvana Sert olarak sıkça medyanı ilgi odağı haline geldi. 2 sene sonra ABD’nin Kalifornia eyaletinde doğum yaparak oğlu Kayon Ateş’i kucağına aldı. 2009 yılında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını da alan Sert, Türkiye’de daha çok Yurdal Sert’in eşi olarak tanınsa da 2010’lu yılların başından itibaren sıkça televizyonlarda gözükmeye başladı. 2011 yılında yayınlanan “Yok Böyle Dans” programına katılan Sert, sağlık gerekçesiyle programdan ayrılmak zorunda kaldı. 2012 yılında Show TV’de En Büyük Show programında sunuculuk yaptı. Aynı yıl “Bizimlesin” isimli kitabını çıkaran ünlü manken, 2014 yılında “Bu Tarz Benim” (daha sonradan “İşte Benim Stilim”) yarışmasında jüri olarak görev aldı. Halen programın jürisi olarak görev almaya devam ediyor. 2013 yılında İvana Sert kocası Yurdal Sert’le boşanmıştır.

İvana Sert Kimdir?  Boyu ve Kilosu

Peki, Sırbistan ve Türkiye’de mankenlik yapan, kendi adını taşıyan markanın kurucusu olan İvana Sert kaç kilo? Başarılı manken 1 metre 67 santimetre boyunda. Kilosu ise 55 kilogram. Tükiye’de bazı sinem afilmi ve dizilerde de yer alan İvana Sert, anadili olan Sırpça’nın yanı sıra, Türkçe ve İngilizce de biliyor. Yeni bir Biyografi Yazısında Tekrardan Buluşmak Dileğiyle Bizi Takip Etmeyi Unutmayınız ve Bizi Sevdiklerinize Mutlaka Paylaşınız . Biyografi Yazılarımız Sürekli Olarak Sitemizde Olmaya Devam Edecektir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ