KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Kosgeb ülke içerisindeki girişimciliğin artması ve desteklenmesi, yaygınlaşması ve girişim sahibi kişilerin başarılı iş yerleri kurmaları konusunda beceri sahibi olmaları, bu süreç içerisinde kendilerine ait sorumlulukların ne olduğunun farkındalığını edinmeleri, kendi iş planlarını hazırlayabilmeleri ve bu konularda deneyim kazanabilmeleri amaçlı uygulamalı girişimcilik eğitimi vermektedir.

KOSGEB Eğitimleri Destek Planı

Uygulamalı girişimcilik eğitimine başvuruda bulunacak olan kişilerin Kosgeb başvuru şartları içinde bir yıl içinde aynı faaliyet konusunda açmış olduğu bir iş yerinin olmaması gerekmektedir. Uygulamalı girişimcilik eğitimi sonrasında kişinin kuracağı işletme Türk Ticaret Kanunu kapsamında tanımlanmış olan tüzel ve gerçek kişiler statüsünde bulunmaları şartı da aranmaktadır. Girişimci de aranan şartlar arasında  destek süreci boyunca başka bir işletmenin ya da kurum veya kuruluşun SGK şartlarına tabi olarak çalışmaması gerekmektedir. Kosgeb eğitimlerini tamamladığınızda projenizi sunduğunuz işyerini için destek ödemelerinden faydalanabilmektesiniz.

KOSGEB’e Girişimcilik Yapmak İsteyen Herkes Başvuruda Bulunabilir

Kosgeb’ e başvuru yapmak için Kosgeb kayıt adresi kosgeb.gov.tr ‘ dir. Bu veri tabanına üye olmanız için belirlenmiş olan bir Kobi tanımına uymanız gerekir. Bundan sonra yapacağınız işlem Kosgeb ilçe veya il müdürlüklerine ilgili evrakları teslim etmektir. Kosgeb’ e yeni girişimciler, işletmeler ve girişim sahiplerinin tümü başvuruda bulunabilirler.

Bir Girişimci Üç Defa KOSGEB’e Müracaat Edebilir

Kosgeb 1 Şubat 2017 tarihinden itibaren Kosgeb onaylı olan uygulamalı girişimcilik eğitimi aşamasını tamamlayıp sertifika almış olan girişimciler için işletmelerin açtıktan sonra Kosgeb’ e başvuruda bulunmaları şartını kaldırdı. Sertifikalarını almış olan girişimciler artık işyerlerini açmadan Kosgeb’ e müracaat edebilecekler. Mevcut işletmelerini kurarak işe başlamış olan kişilerin ise kosgeb başvuru tarihleri 31 Aralık 2017 tarihinde bitmektedir. Bu güne kadar başvurularını yapmış olmaları zorunluluğu vardır.

Bir girişimci adayının üç defa başvuru şansı bulunduğu bu destek planında girişim sahiplerinin başvuru formları, kurdukları veya kuracakları işletmeye ait olan sektörel ve karlılık fırsatları gibi kriterlerin değerlendirilerek olumlu veya olumlu olmayan sonucun bildirileceği, başvuruda bulunan kişinin onay alması halinde 90 gün içerisinde işletmesini kurma şartı aranacağı da bildirilmiştir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ