Kredi kartı Aidatı Geri alma

Kredi kartı Aidatı Geri alma

Bankalar, kullanıcılarına sundukları kredi kartlarından yıllık olarak dönemsel aidatlar talep etmektedir. Bu aidat tutarı ise banka politikasına göre değişim gösterebiliyor. Örneğin İşbankası yıllık 50 TL bir aidat talep ederken, Garanti bankası bu etapta 30 TL talep edebiliyor. Bu kartın türüne ve aynı zamanda yapılan dönemsel harcamalara göre hesaplanmaktadır. Kredi kartı Aidatı Geri alma konusunda sunabileceğimiz tavsiyeler ise;

  • Öğrenciyseniz, hemen bir öğrenci belgesi götürebilir ve bu süreç zarfında kesilen tüm aidatları toplu talep edebilirsiniz.
  • Eğer kartınız “aidatsız” ise ve sizlerden aidat talep ediliyorsa, hemen bankanız ile iletişime geçin.
  • İleri süreçler için aidat kesilmesini istemiyorsanız, faturalarınızı otomatik ödeme talimatı altında tutabilirsiniz.

Öğrenci değilim. Aidatımı nasıl alabilirim?

Aslen bankaların kitlelerden zoraki bir şekilde talep ettiği bu tutarlar, aylık taksitler veya yıllık olarak hesaplanmak üzere kartınızdan çekilmektedir. Bunları engelleyebilmek için bir karşı dava açabilmek söz konusu! Fakat kesin olarak Kredi kartı Aidatı Geri alma işlemi sağlanamayabilir.

Bu yüzden bankaların politikalarını bilmeli, kart almadan önce “aidatsız kart” talep ettiğinizin altını çizmelisiniz. Böylelikle kredi kartı dosyanız oluşturulurken bu duruma dikkat edilecek ve sizlerin sunacağı 2 farklı fatura ile beraber yıllık kart aidatı masrafından tamamen kurtulabileceksiniz! Bu tip masraflar çoğu zaman kitlelerin sıkıntılar yaşamasına sebebiyet vermesinden dolayı artık bankalar kullanıcılarına uygun bir sunum ortamı sağlamaktan yana tercihler yapmaktadır.  Kredi kartı Aidatı Geri alma konularına ilişkin son dönemlerde pek çok kişi araştırmalar yapmaya devam etmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ