Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır? Kredi Kartı Limiti Arttırma

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır? Kredi Kartı Limiti Arttırma

Bu yazımızda sizlere Kredi Kartı Limiti nasıl Arttırılır? Kredi Kartı Limiti Arttırma ile ilgili olarak bilgiler paylaşmaya çalışacağız…

Kredi Kartı Limiti nasıl Arttırılır?

Kredi Kartı Limiti, Banka tarafından kişinin gelir ve borçlanma durumuna bakarak kredi çekmek ve alışveriş yapmak amacı ile tahsis edilen borçlanma tutarlarını ifade etmektedir.Kimi zaman bu borçlanma durumu kişiye yetersiz gelmekte ve  bu amaçla kredi kartı limitini artırmak istemektedir.

Kredi kartı limitleri bankaya tahsis etmiş olduğunuz gelir beyanlarınıza göre belirlenmektedir. Banka yetkilileri de sizin  bu gelir durumunuzu göz önüne alarak bir kredi kartı limiti belirlemektedir. İdeal Kredi Kartı limitiniz düzenli olarak elde ettiğiniz aylık gelir ile eşit olmalıdır. Bunun üzerinde olacak kredi kartı limitlerinde ne yazık ki büyük sıkıntılar çekmeniz kaçınılmaz olacaktır. İlk defa kredi kartı kullanıyor iseniz mütevazi bir kredi kartı limiti ile başlamanız sizin için en doğru tercih olacaktır.

Peki, Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır? sorusuna gelir isek Kredi Kartı Yasası öncesinde bankalar müşterilerinin kredi kartı limitlerini çeşitli algoritmalar ile kendi isteğine göre artırabiliyordu. Fakat çıkan bu yassa ile birlikte artık müşterinin talebine göre kredi kartı limiti artırımı yapılabilmektedir. Yani bankalar telefon ile sizi arayarak veya siz banka müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek limit artırım talebinde bulunabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken bir husu var, bankalar kendilerine gelen her kredi kartı limiti artırma talebini kabul etmemektedir. Bunun için gelir durumunuzu beyan etmeniz gerekmektedir. Kredi Kartı limiti artırma talebinizin kolay bir şekilde kabul edilmesini istiyorsanız başvuru yapmadan önce ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmanız önerilmektedir. Bankalar bunun gibi bir takım kriterleri göz önüne alarak kredi kartı limiti artırım talebinize yanıt vermektedir.

Genel itibariyle bankalar eskiye nazaran çok kolay bir şekilde limit artırımı yapmaktadır. KKB’deki kredi performans oranınız oldukça önemli olmaktadır.

Limit artırım talebim reddedildi, Ne yapmalıyım?

Limit artırım talebiniz reddedildi ise muhtemelen kredi notunuz düşüktür. Tekrar limit artırım talebinde bulunmak için ise kredi notunuzu yükselmeniz gerekmektedir. İlerleyen yazılarımıza kredi notu nasıl yükseltilir? detaylı bir yazı ile aktarmaya çalışacağız.

Sizlere bu yazımızda Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır? Kredi Kartı Limiti Arttırma konularda faydalı bilgiler vermeye çalıştık. Bir başka önemli çalışmalarda görüşmek dileğiyle…


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ