Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? Kredi Kartı Kapatmak

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? Kredi Kartı Kapatmak

Kredi Kartları günümüzün en çok kullanılan ödeme araçlarından bir tanesidir. Yeri geldiğinde bu kredi kartlarını iptal ettirmek istiyoruz bu amaçla sizlere Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? Kredi Kartı Kapatmak konularından bilgiler paylaşacağız…

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? 

Bankalar müşterilerine kredi kartı verme hususlarında fazla zorlamazken kredi kartı iptali husunda müşterilerini kaybetmemek amacı ile çok fazla bir şekilde uğraştırmaktadır.

Yazımızın başında karıştırılan bir duruma açıklık getirmek istiyorum. Kredi Kartı İptali ve Kredi Kartı Kapatma gibi işlemler aynı işlemler olarak görülmektedir. Fakat öyle değildir.

Kredi Kartı İptali

Kredi kartı iptali, kartın kullanımdan kaldırılması ve kredi kartı bilgilerinizin silinmesi işlemidir.

Kredi Kartı Kapatma

Kredi kartı kapatma işlemi ise kartınızın kısmi veya geçici olarak kullanıma kapatılması işlemidir.

Kredi Kartımı Nasıl İptal Ettiririm?

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? Kredi Kartı Kapatmak

Kredi kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız öncelikle tüm borçlarınızı ödediğinizden emin olmalısınız. Aksi takdirde banka sizden tüm borcunuzu ödemenizi talep edecektir. Taksit yaptığınız tüm alışverişlerinizi dahi banka sizden peşin olarak talep edecektir.

Kredi kartı iptalini telefon bankacılığı vasıtasıyla ve bizzat şubeye giderek de yapabilirsiniz.

Eğer ki bankaya kredi kartı iptali konusunda yapmış olduğunuz başvuruya rağmen halen iptal edilmemişse BDDK’ya bir dilekçe ile başvurmanız gerekli işlemlerin yapılması için yeterli olacaktır. Banka iptal başvurunuzdan sonra 7 gün içerisinde kredi kartınızı iptal etmek zorundadır.

Kredi Kartı İptal Dilekçesi

Kredi Kartı İptal Dilekçeniz ile  bankaya başvurmanız yeterli olacaktır.

Kredi Kartı İptal Dilekçesi

Yukarıda açıklamış olduğumuz gibi kredi kartı iptali konusu çok zor bir husus değildir. Kredi kartı iptalinde banka müşterileri müracaat da bulunmaları halinde sadece 7 gün içerisinde kredi kartlarının iptali gerçekleştirilmektedir. Yazımızda belirttiğimiz gibi kredi kartı iptali konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız BDDK’ya kredi kartı iptal dilekçeniz ile gitmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde kredi iptali gerçekleştirilebilmektedir.

Bu yazımızda sizlere Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? Kredi Kartı Kapatmak konularında faydalı bilgiler vermeye çalıştık diğer yazılarımızda görüşmek dileğiyle.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ