Kredi Notumu Nasıl Düzeltebilirim?

Kredi Notumu Nasıl Düzeltebilirim?

Bu yazımızda sizlere son zamanlarda en çok sorulan soruların başında gelen Kredi Notumu Nasıl Düzeltebilirim? Kredi Notu Nasıl Yükseltilir  gibi sorulara cevap vereceğiz…

Kredi Notumu Nasıl Düzeltebilirim?

Günümüzün en önemli sorunlarından bir tanesi şüphesiz kredi notudur. KKB’nin Findeks’i kurması kredi notunun ne kadar da önemli olduğunu herkese gösterdi. Bir telefon aldığınızda dahi sizden kredi notunuzun yüksek olmasını talep etmektedirler.  Bu yüzden alım gücümüzde her daim sorunlar yaşamamak için kredi notumuzun yüksek olması gerekmektedir. Peki, kredi notunu nasıl düzeltebilirim? diye bir soru soruyorsanız hemen söyleyelim. Kredi notunuzun düzgün bir seyir alabilmesi için mutlaka banka ürünlerini kullanmanız gerekmektedir. Yani kredi kartı kullanımı, kredi kullanımı, İnternet bankacılığı kullanımı  ve bunlara benzer banka ürünlerinin kullanımında ve bunların ödemesinin düzenli yapılmasında kredi notunuz oldukça iyi bir durumda olabilmektedir.

Kredi notu çabuk düşen ama hızlı bir yükseliş göstermeyen bir sistemdir. Bu yüzden ödemelerinizi geciktirdiğiniz zamanlarda ve ödeme güçlüğü çekeceğiniz zamanlarda oldukça dikkatli olmalısınız. Aksi takdirde kredi notunuzu yükseltmek için ciddi bir çaba içerisine girebilirsiniz.

Kredi Notunu Yükseltme Yolları

1- Kredi Kartı Ödemelerinizi Zamanında Yapın

Kredi kartı ödemelerinizi günü gününe eksiksiz bir şekilde yapmanız halinde kredi notunuzun hızlı bir yükseliş göstereceğiniz unutmamalısınız. Bu yüzden her ay düzenli bir şekilde kredi kartı dönem borcunuzu tam olarak kapatın.

2- Kullandığınız Kredilerinde Ödemesini Gününde Yapın

Kullanmış olduğunuz kredilerin aylık ödemesini zamanında yapmanız halinde kredi notunuzda önemli yükselişler görebilirsiniz.

3- Düşük Limitli De Olsa Bir Kredi Kartı Kullanın

Düşük limitli de olsa tüm alışverişlerinizde düşük limitli kredi kartınızı kullanın bu sayede zamanla kredi notunuzun yükseldiğini görebilirsiniz.

4- Tüm Borçlarınızı Temizleyin

Telefon, İnternet, Su, Elektrik vb. tüm borçlarınızı temizlemeniz kredi notunuzun olumlu seyir etmesi açısından oldukça önemlidir.

5- Düşük Tutarlı Kredi Kullanın

Düşük tutarlı kredi kullanarak ve düzenli ödemeler yaparak kredi notunuzun yükselmesine katkı sağlayabilirsiniz.

6-İnternet Bankacılığını Kullanın

İnternet Bankacılığını kullanmakta kredi notunu yükseltmek için yararlı olmaktadır. Yani Havale ve EFT işlemlerinizi İnternet bankacılığı üzerinden yapmanız kredi notunuzu yükseltmekte oldukça faydalı olmaktadır.

7- Otomatik Ödeme Talimatı Verin

Bankaya otomatik ödeme talimatı vermeniz banka gözünde borcuna sadık müşteri profili çizmenizi sağlayacaktır.

Kredi Ya Da Kredi Kartı Alamıyorsanız Ne Yapmalısınız?

Eğer ki kredi notunuzun düşüklüğünden dolayı kredi kartı veya kredi alamıyorsanız bir bankada ilk önce bir vadesiz hesap açabilirsiniz daha sonra 3 ay boyunca bu vadesiz hesaba düzenli para giriş çıkışları yapmalısınız. Hesabınızda mümkün olduğunca fazla para bulundurmaya özen gösterin. Ayrıca bu 3 ay boyunca İnternet bankacılığını kullanmaya özen gösterin bu sayede kredi kartı talebinde veya kredi talebinde bulunduğunuz takdirde düşükte olsa kredi kartı veya kredi taleplerinize olumlu cevaplar alabileceksiniz.

Bu yazımızda sizlere Kredi Notumu Nasıl Düzeltebilirim? sorusunun yanıtını vermeye çalıştık. Bir başka faydalı bilgiler yazılarımızda görüşmek dileğiyle…

Aşağıdaki Yazılar Da İlginizi Çekebilir…

Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır?

Kredi Kartının Asgarisini Ödemenin Zararları

Kredi Kartı Nasıl Doğru Kullanılır?

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Veriyor?


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ