Mobil Cihazlardaki Fotoğraflar Nasıl Yedeklenir?

Mobil Cihazlardaki Fotoğraflar Nasıl Yedeklenir?

Günümüzde birçok  kişinin merak ettiği Mobil Cihazlardaki Fotoğraflar Nasıl Yedeklenir?,Fotoğraflar Nasıl Yedeklenir,Fotoğraf Yedekleme iphone,Fotoğraf Yedekleme Android açıklayacağız…

Kişisel olarak kullanılan mobil cihazlardaki fotoğrafların, teknik ya da fiziksel bir hasardan dolayı silinebileceği gerçeği, herkesin endişe duyduğu hassas bir konudur. Herkesin kullandığı gibi mobil cihazlarda, anı ölümsüzleştirmek, geleceğe hatıra bırakmak, belki de bir kanıt niteliğinde olması için fotoğraflar çekerek cihazda saklı tutulmaktadır.

Mobil Cihazlarda Yedekleme Yapmak Neden Önemli?

Elbette kullanılan cihazlar elektronik aletler olduğu için, teknik bir donanımsal hatadan dolayı tüm bilgiler ve fotoğraflar gidebilir. Çok doğal olarak düşebilir ve cihaz ciddi hasar alabilir. Cihaz kaybolabilir ya da kasti olarak çalınabilir. Bu sebeplerden dolayı mobil cihazlardaki fotoğraflar nasıl yedeklenir, mutlaka bilinmesi gereken detaydır.

Mobil Cihazlardaki Fotoğraflar Nasıl Yedeklenir?

Kullanılan cihazların Android ve İOS uygulamaları bize bu konuda çok kolay bir yöntem sunuyor. Cihazda kayıtlı olan tüm fotoğraf ve videoların tek bir klasörde yedeklenmesi ve korunması muazzam bir hizmet vermektedir. Kullanılan bütün mobil cihazlarda “Google fotoğraf kitaplığı” menüsü bulunmaktadır. Bu menüde bahsedilen fotoğraf yedekleme işlemi basit bir yöntemle yapılıyor. Mobil cihazınızda bulunan Google fotoğraflar menüsünü açarak, sol üstteki menü simgesine (alt alta olacak şekilde üç çizgi) tıklayın. Ayarlar sekmesinden “Yedekle ve Senkronize Et” linkini seçin. Üst bilgiyle ilgili ayarı açmak sizin tercihinizdir. Burada unutulmaması gereken, telefonunuzdaki fotoğrafları kendi kararınızla silseniz dahi, Google fotoğraf kitaplığı menüsünde kayıtlı ve saklı kalıyor. Diğer detay bilgi olarak, yedekleme işleminin olmaması için cihazınızdan Google fotoğraf uygulamasını kaldırmanız yeterli olmuyor. Eğer yedekleme işleminin yapılmasını istemiyorsanız, yukarıda detaylı olarak anlattığımız yolu takip ederek, “Yedekle ve Senkronize Et” linkine tekrar tıklayarak, daha önce kullandığınız yedekleme uygulaması pasif hale geliyor. Ele aldığımız konuyu cihazınızda deneyerek bu uygulamadan yararlanabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ