Moda Tutkusu

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2017 sezonu 20-24 Mart 2017 tarihleri arasında Grand Pera’da gerçekleştirildi. Moda tutkusu dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen etkinlik için moda endüstrisinin oyuncuları İstanbul’a gelerek defile ve sunumlara katılıp, trendleri takip ederek, satın alma seçeneklerini değerlendirdiler.

Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonlarının sunumu dışında, marka ve tasarımcıların satış etkinliklerinden modayı farklı boyutlarıyla konu alan film gösterimlerine zengin bir programla dokuzuncu sezona veda eden Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’dan moda tutkusu taşıyanlara satır başları:

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul bu sezon ilk defa Beyoğlu’nda bulunan yeni nesil yaşam merkezi Grand Pera’da gerçekleşti. Etkinlik alanını oluşturan Grand Pera, tarihi Cercle d’Orient binası, 1.250 m2’lik fuaye alanına sahip 600 kişilik Emek Sahnesi, toplam 800 kişilik 8 sinema salonu ve 1.400 kişiye ulaşan seyirci kapasitesiyle toplam 3.500 m2’lik bir alan ile MBFW’ye ev sahipliği yaptı. Tarihi Cercle D’Orient binasında gerçekleşen defilelerin her biri 364, sunumların her biri ise yaklaşık 500 moda tutkusu olan davetliyi ağırladılar.

Sonbahar/Kış 2017 Sezonu Ne Zaman Sona Erdi ?

Etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benz, bu sezon DB Berdan’ın defilesini “Mercedes-Benz presents Deniz Berdan” ismiyle sundu. Ayrıca marka bünyesindeki şehir hayatına hitap eden kompakt otomobiller “smart fortwo” ve “smart forfour”, DB Berdan tasarımlarıyla giydirilerek hafta boyunca Mercedes-Benz Lounge’da sergilendiler. Mercedes-Benz Lounge bu sezon toplamda yaklaşık 5.000 davetliyi ağırladı. Ayrıca 20 adet “smart forfour”dan oluşan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul araçları, tüm hafta etkinlik misafirlerinin ulaşımını kolaylaştırmak için İstanbul sokaklarındaydı.

Sektör profesyonellerine 18 ay sonrasının akım, renk, kalıp ve stillerini veren dünyanın en prestijli trend tahmini ajanslarından Nelly Rodi, Sonbahar/Kış 2018 ve İlkbahar/Yaz 2018 sezonlarına seminerleriyle Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi programında yer aldı. Seçili marka ve tasarımcılar, “Shop@MBFWI” başlığı altında pop-up mağazalarla hafta boyunca Grand Pera bünyesinde MBFWI moda tutkusu ile yanan davetlileriyle buluştular. Fashion in Motion” film gösterimleri, Elle dergisi Genel Yayın Yönetmeni Işın Görmüş, Türkiye’nin stil ikonlarından Derin Mermerci ve tasarımcı Zeynep Tosun küratörlüğünde bir araya getirilen filmler, moda tutkusu temasıyla Cinemo sinema salonlarında gösterildi. Her gün ortalama 4.000 ziyaretçi olmak üzere hafta boyunca toplam 16.000’den fazla ziyaretçi defile ve sunumları takip etti.

UYARI: Bu yazının tüm hakları BilgiliYazar.com'a aittir. "www.bilgiliyazar.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (LÜTFEN YAZIYA OY VERİNİZ)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ