Modeme giren virüs nasıl temizlenir?

Modeme giren virüs nasıl temizlenir?

Çoğu zaman yasaklı sitelere girmek veya güvenilir olmayan sıkıştırılmış dosyaları açmak, bilgisayarımıza ve internet bağlantımıza saldırılar olmasına sebebiyet vermektedir. Bu saldırıların en temel özelliği de virüsler! Eğer bilgisayarınızda bir Antivirüs programı yer almıyorsa, bu noktada karşınıza çıkacak virüsler ile mücadele etmeniz gerekiyor. Birçok kişi “Modeme giren virüs nasıl temizlenir” konularına istinaden fikir sahibi olmadıklarından dolayı araştırmalarını sürdürmektedir.

Sizlere adım adım, Modeme giren virüs nasıl temizlenir konularına yönelik bazı bilgi aktarımları sunacağız;

  • Modeminizi resetleyin veya sıfırlayın! İlk olarak bu işlemi tamamladıktan sonra modeme kayıtlı olan kullanıcı adı ve parolayı da sıfırlamalısınız. Bu geçici bir çözüm olacağından sebep modemde saldırıya açık olan bölümleri kapatmaya çalışmalısınız.
  • Modeminizin yazılım güncellemelerini gerçekleştirin! Özellikle uyardığımız bir diğer konu da bu! Modeminizi tedarik eden firmanın web sitesine giriş yaptıktan sonra, model serinize uygun herhangi bir üst yazılım varsa hemen güncellemeleri tamamlayın.
  • Modeminize dışarıdan erişimi hemen kapatın! Ara yüz kısmında yer alan kısıtlama seçenekleri ile bir parola koyabilir ve dıştan kullanımın önüne geçebilirsiniz.
  • Bilgisayarınız veya kullandığınız mobil cihaza, tablete doğrudan DNS bilgilerini elle girin!
  • Çözülmüyor mu? O halde son seçenek yeni bir ADSL modem satın almak! Anladığımız kadarı ile modeminiz virüs saldırılarına göre korunaksız! Bu sebeple internet üzerinden kaliteli bir marka araştırmanızı ve satın alımların bu şekilde gerçekleşmesine olanak tanıyın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ