Nevşin Mengü Kimdir?

Son günlerin en çok tartışılan televizyon yüzlerinden biri hiç şüphesiz Nevşin Mengü. Son günlerde tekrardan gündeme gelen ünlü sunucu hakkında Nevşin Mengü hangi kanalda, kovuldu mu? gibi sorular sıkça sorulmaya başlandı.

1982’de Ankara Doğdu

1982’de Ankara’da dünyaya gelen Nenvşin Mengü aslen Kastamonu İnebolu’lu olan CHP’li milletvekili Şahin Mengü’nün kızıdır. İlköğretimini Ankara’da gören Nevşin Mengü eğitmini TED Ankara Koleji’nde devam ettirmiş, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde lisans eğitimi almıştır. Mengü, Galatasaray Üniversitesi’nde “Türkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler” alanında yüksek lisans eğitimi almıştır.

Televizyonculuk Hayatıına Kanaltürk’te Başladı

Televizyonculuğa ilk adımını 2005 yılında Kanaltürk’te atan Nevşin Mengü, “Kadınlar Kulübü” programını sunmuştur. 2006 yılında Habertürk’e transfer olan Meng, One Ajans’tan iş teklifi almııştır. One Ajans’ın Tahran muhabirliği teklifini kabul ederek İran’a giden Nevşin Mengü, 1,5 yıl burada görev yapmıştır. Burada kaldığı dönemde Farsça öğrenmiştir.

 CNN Turk Kariyeri                                                                                                   

Tahran görevinin ardından ardından Türkiye’ye dönen başarılı sunucu, Doğan Medya bünyesindeki Hürriyet Gazetesi’nde görev almış ve CNN Türk’te ana haber bülteni sunmaya başlamıştır. Doğan Medya Grubu’nun diğer kanalı olan Kanal D’nin ana haber bülteni sunucusu olan Mehmet Ali Birand sağlık sorunlarından dolayı ekranlara çıkamayınca hem Kanal D’de hem de CNN Turk’te ana haber bülteni sunarak Türk medya tarihine geçmeyi başarmıştır.

Mengü, Tartışmalı Sözleriyle Sıkça Gündeme Geldi

Sert mizacı ve üslubuyla öne çıkan başarılı sunucu, özel hayatındaki tekdüzeliği işine olan sevgisine başlıyor. Nevşin Mengü sevgilisi olmamasını “çekilecek insan değilim, hiç ilişmeyin” diyerek açıklıyor. Attığı tweetler ve ekranlardaki tavırlarıyla dikkat çeken Nevşin Mengü babası Şahin Mengü kadar dikkat çeken bir isim olmayı başarmıştır. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan Mengü, yaptığı paylaşımlarla büyük beğeni toplarken aynı zamanda da tepkileri de üzerine çekmiştir. Son olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretinde Başkan Trump ile yaptığı görüşme hakkında “girdisi, çıktısı 23 dakika” şeklinde bir ifade kullanınca Ana Haber Bülteni sunuculuğundan uzaklaştırıldı. Mengü’nün kanalda başka görevler alacağı haberleri gelirken kimi iddialara göre de başarılı sunucu başka bir kanala geçmenin planlarını yapıyor.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ