Okumadan Zengin Olan 5 Kişi

Okumadan Zengin Olan 5 Kişi
Makaleyi Oylamak İstermisiniz
[Toplam: 0 Average: 0]

Okumadan Zengin Olan 5 Kişi başlıklı bu yazımızda okumanın, zengin olmak için ana faktör olmadığını kanıtlamaya çalışacağız.. 

Birazdan saymış olacağımız bu zengin kişiler ya okumamışlar ya da okumayı yarıda terk etmişlerdir. Sonunda da aldıkları bu kararlar sonucunda zengin olmuşlardır. Okumadan Zengin Olan 5 Kişi şuanda akla hayale gelemeyecek düzeylerde paralar kazanmaktadırlar.

Kapitalist sistemin dayattırdıkları sonucunda aileler tek kurtuluşun çocuklarını okutmak olduğunu sanırlar ve tüm varlıklarını çocuklarının bu eğitim sürecinde harcalar. Sonunda da eğitim süreci boyunca çocuklarına harcadıkları yatırımın karşılığını da hiçbir zaman alamazlar çünkü çocuklarını eğitim sistemi yüzünde bir maaş çekine farkında olmadan mahkum etmişlerdir. Oysa zengin olmanın yolları arasında birçok seçenek vardır. Günümüz dünyasında okuyarak rahat bir hayata sahip olmak neredeyse imkansızdır. Bu yüzden çocuklarınızı zengin olma umutları ile Üniversiteye göndermeden önce bir kez daha düşünmenizi tavsiye ediyorum…

Okumadan Zengin Olan 5 Kişi

1- Steve Jobs

Okumadan Zengin Olan 5 Kişi listemizin başında hepimizin bildiği Apple Kurucusu Steve Jobs gelmektedir. Steve Jobs maddi yetersizlikler yüzünden okuyamamıştır. Fakat bu onun için bir avantaj olmuştur. Zengin olmanın yollarını okumaktan geçmediğini anladıktan sonra azimli bir şekilde gelişen dünyayı takip ederek insanların isteklerini ve ihtiyaçlarınız iyi tespit ederek bugünkü teknolojinin temellerini attı.

2- Mark Zuckerberg

Tanınmış önemli genç zenginler arasında yer alan Mark Zuckerberg sosyal ağ çılgınlığını başlatan kişilerin en başında gelmektedir. Harvard Üniversitesini terk ederek işinde başarısını artırmış olan bu genç isim okumanın çokta yararlı bir şey olmadığını anladıktan sonra gerçek zenginliğe ulaşmıştır.

Harvard Üniversitesinin bilgi işlem sitesini hackleyen Mark Zuckerberg daha sonra güzel kızların oylanacağı bir platform oluşturdu. Kızlara yakın olmak amacıyla oluşturmuş olduğu bu site şuanda milyarlar kazanmasını sağlamıştır.

3- Bill Gates

Bill Gates hayatı boyunca hiçbir zaman okul başarısının iyi olmadığını teknolojiye olan merakı yüzünden notlarının oldukça düşük olduğunu belirtiyor. Bill Gates Harvard Üniversitesi  terktir. İş hayatında daha ilerilere ulaşmak amacı ile okulu bırakmıştır. Okulu bıraktıktan sonra bilgisayar ile alakalı teknoloji şirketlerinde çalıştı. İnandığı şeylerin peşinden giden Bill Gates şuanda dünyanın en zengin ilk 3 kişisi arasında gösterilmektedir.

4- Armanico Ortega

Armanico Ortega okula gittiğine dair hiçbir kanıt bulunamayan bu kişi şuanda kurmuş olduğu şirketlerinde 92.000 kişiyi istihdam etmektedir. Zara giyim markası ile ünlenen Armanico Ortega genç yaşta bir giyim mağazasında tezgahtar olarak iş dünyasına atıldı.  İş dünyasındaki dinamikleri takip eden Armanico Ortega zengin insanlar sınıfına adını yazdıran önemli şahsiyetlerden bir tanesidir.

5- Liliane Bettencourt

Listemizdeki diğer isimlere nazaran daha az duyulmuş olan Liliane Bettencourt  meşhur kozmetik markası Loreal’i kuran babasının tek kızıdır. Okumak yerine babasının yanında kozmetik ürünleri etiketlemesi yapan Liliane Bettencourt, eğer okusaydım iş dünyasındaki bazı püf noktaları göremezdim diyor. Şuan ki gençlere tavsiyesi ise okumak istiyorlarsa hem okuyup hemde çalışmalarıdır…

Bu şekilde Okumadan Zengin Olan 5 Kişi listemizin sonuna geldik. Önümüzdeki birçok yazıda iş ve kariyer ile alakalı yazılar paylaşmaya devam edeceğiz…


UYARI: Bu yazının tüm hakları BilgiliYazar.com'a aittir. "www.bilgiliyazar.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ