Onur Saylak Kimdir?

 

12 EYLÜL 1977 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Onur Saylak Kimdir dediğimizde öncelikle boğa burcu, 72 kiloda ve 178 cm olan göz rengi kahverengi olan sevilen bir oyuncudur. İlk Üniversitesi Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Fizik bölümünü okumuştur daha sonra buradan ayrılmıştır ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesine girdi. Burada okuduğu okul dönemlerinde tiyatro etkinliklerine katılarak tiyatroya girdi. Tiyatro onun hayatı ve ilerleyen dönemlerde bu alanda ilerledi.

İlk yaptığı 2. Üniversiteden ayrıldıktan sonra Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümüne girdi. Burada sınavları kazanarak bu mesleği ne kadar istediğini göstermiştir. Bilkent Üniversitesinde sürdürdüğü çalışmalarıyla kendini Ankara Devlet Tiyatrosunda öğrenimine devam ederek oynamaya başladı. Sonra ise Ted Koleji Tiyatro yönetmeni oldu.

Onur Saylak Hayatı

Tam adı Arif Onur Saylak olan oyuncunun oyunları Getto, Üç Kuruşluk Opera, Her şeye rağmen bu oyunlarından bazılarıdır. Hayat Ağacı, Ağır Roman Yeni Dünya, Hatırla Gönül, Gönülçelen, Sensiz Olmaz, Nefes, Adi, Yabancı Damat gibi filmlerde rol aldı. 2009 yılında ise Yeşilçam En İyi Erkek Oyuncu ve Siyad En İyi Erkek Oyuncu olan Onur Saylak Hayatı aynı yıl ise bir de Yılmaz Güney ödülü aldı. Bazı tiyatro oyunları için şarkı sözleri yazdı ve bir dönem gençlik programı sunmuştur. 28 Temmuz 2011 de Paris’te evlenen oyuncu olan eşi Tuba Büyüküstün’ dür. Çiftin Toprak ve Maya adında ikiz çocukları vardır.

Onur Saylak Vatanım Sensin

Kanal D ekranında oynayan Onur Saylak Vatanım Sensin dizisinde rolü Cevdet Yüzbaşı’nın arkadaşı rolünü canlandırıyor. Gözü açık hırslı bir binbaşıdır Tevfik. Kaybedecek hiçbir şey, tutunacak hiçbir dalı yoktur. Kan kardeşi olan Cevdet’in başarılarını ise içten içe kıskanır. Çocukluğunda aşık olduğu kıza yıllar sonra Cevdet evlenir. Böylece aşkını içine atar. Tevfik ”Düşmandan tehlikelidir, bazısının dostluğu.. ” cümlesini kurarak tam da bunu ispat eder.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ