Para Biriktirme Taktikleri

Para Biriktirme Taktikleri başlıklı bu yazımızı okurlarımızdan çok sayıda mail almamız dolayısıyla hazırlıyoruz…

Finansal özgürlük için para biriktirmenin zorunluluğunun farkındayız fakat hangimiz para biriktirme konusunda gerekli adımları atıyoruz? Hiçbirimiz! Çünkü nasıl birikim yapacağımızı bilmiyoruz. Para biriktirme taktikleri hakkında hiçbir bilgimiz yok ne yazık ki…

Lafı uzatmadan para biriktirme taktiklerine geçelim…

Para Biriktirme Taktikleri

1- Giderleriniz Gelirinizi Geçmesin

Basit bir para biriktirme taktiği gibi gelebilir fakat ana düşünce giderin geliri geçmemesidir. Bu sayede farkında olmadan birikim yapabilirsiniz.

2- Borçlardan Kurtulun

Para biriktirme taktikleri arasında borçlardan kurtulmak gelmektedir. Olmayan paranızı harcamanıza neden olan kredi kartlarından kurtulun bu sayede kazandığınız paranın cebinizde kalacağını göreceksiniz.

3- Toplu Taşıma Araçlarını Kullanın

Toplu taşıma araçlarını kullanmanız birikim yapmanın temel formülüdür. Bir araç sahibi olmak kapınızın önünde dursa dahi evinizin mutfak masrafından daha fazla olacaktır. Bu yüzden her daim toplu taşıma araçları birikim yapmak için mantıklı bir yoldur.

4- Boşa Zaman Geçirmeyin

Dinlenmek tabi ki herkesin hakkı fakat dinlenme sürelerinizi kısa tutarak boş zamanlarınızı yetenekleriniz ile para kazanmak için kullanabilirsiniz.

5- Sürekli Dışarıda Zaman Geçirmeyin

Her şeyi dengeli bir biçimde yaşamak hayatı kolay yaşamak için önemli anahtarlardan bir tanesidir. Sürekli dışarda vakit geçirmek belli bir süre sonra sizi maddi anlamda zorlayacaktır. Tamam, sürekli evde vakit geçirin demiyoruz ama ikisi arasındaki dengeyi kurmaya özen gösterin.

6- Erken Rezervasyonlardan Yararlanın

Erken rezervasyonlar para biriktirme taktikleri arasında oldukça önemlidir. Yani tatil yapacaksanız otel, seyahat edecekseniz de uçak biletlerinizi erkenden almaya özen gösterin.

7- Alkol, Sigara Gibi Alışkanlıklarınızı Terk Edin

Kötü alışkanlıklar sağlığınızın ve cebinizin en büyük düşmanıdır. Bu alışkanlıklarınızı terk ederek ciddi oranlarda para biriktirebilirsiniz.

8- Sıfır Yerine İkinci El Kullanın

Bilindiği gibi sıfır bir ürün ilk saniyeden itibaren yarı fiyatına düşer. Oysa ikinci el ürünler öyle değildir zaten ederi kadar almış olduğunuz ikinci el ürünleri para biriktirme taktikleri arasında önemli bir konumda yer almaktadır.

9- Gizli Zengin Gibi Yaşayın

Birçok zengin gösterişsiz bir hayat yaşar. Bu sayede giderlerini önemli ölçüde azaltmış olur. Kimseye gösteriş yapmak zorunda değilsiniz bu yüzden gizli zengin gibi yaşamayı öğrenin…

10- Hedef Belirleyin

Para biriktirme yolunda sıkılmamak için mutlaka bir hedefiniz olmalıdır. Hedefsiz bir şekilde para biriktirmek sıkılmanıza neden olur. Mesela araba almak hedefi ile aylık 500 lira köşeye atacağım demek bir hedeftir.

Önerilen >>>  Evde Para Biriktirme Yöntemleri

UYARI: Bu yazının tüm hakları BilgiliYazar.com'a aittir. "www.bilgiliyazar.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (LÜTFEN YAZIYA OY VERİNİZ)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ