Para Biriktirme Yolları Öğrenci 10 Tavsiye

Para Biriktirme Yolları Öğrenci 10 Tavsiye

Hayatımızın en güzel çağlarından bir tanesi de öğrencilik yıllarıdır. Bu yazımızda Para biriktirme yolları öğrenci aktararak ilerleyen yıllarında sıkıntı yaşamamalarını amaçlamaktayız…

Bu dünyada para her şey değildir fakat parasız da hiçbir şey yapmak mümkün değildir. Bu yüzden her daim elinizdeki paranın kıymetini bilmelisiniz. Öğrencilere para biriktirme tavsiyeleri vereceğimiz bu yazımızın dikkatli bir şekilde okunmasını tavsiye ediyoruz…

Para Biriktirme Yolları Öğrenci

1- İkinci El Ders Kitabı Alın

Para Biriktirme Yolları Öğrenci 10 Tavsiye

Özellikle üniversite kitaplarının ne kadar da pahalı olduğunu bilmeyen yoktur. Bu yüzden para biriktirmek isteyen öğrenci arkadaşlarımıza ikinci el kitap satın almalarını öneriyoruz. Bunun içinde üst sınıflarla iletişime geçebilir veya çevredeki kitapçılara ve kırtasiyelere gidebilirsiniz.

2- Devlet Yurdunda Kalın

Para Biriktirme Yolları Öğrenci 10 Tavsiye

Para biriktirmek isteyen öğrenci arkadaşlarımıza önemli tavsiyelerimiz arasında kredi yurtlar kurumunda kalmalarıdır. Bunun için ekstra çabalar harcamanız halinde devlet yurdunda kalmanız için hiçbir neden yoktur. Evde kalan arkadaşlarınıza göre hem daha iyi şartlarda kalırsınız hem de ciddi miktarlarda para biriktirebilirsiniz.

3- Bisiklet ile Okula Gidin

Para Biriktirme Yolları Öğrenci 10 Tavsiye

Küçük bir şehirdeyseniz veya az trafiği olan bir şehirdeyseniz okul hayatınıza başlar başlamaz alacak olduğunuz bisiklet sizin ciddi miktarlarda tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Yağmurlu havalar hariç okula gidip gelmek için kullanacak olduğunuz bisiklet ile ayda 100 liraya yakın oranlarda paranın cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz…

4- Kredi Kartı Kullanmayın

Para Biriktirme Yolları Öğrenci 10 Tavsiye

Bir öğrencinin kredi kartı kullanmasın kesinlikle karşıyız. Kredi kartı kişinin rahat harcama yapmasına ve önünü görmeden harcama yapmasına neden olmaktadır. Kısaca harcama rahatlığı sağlayarak ileride ciddi borçların ve faizlerin altına girilmesine neden olmaktadır. Para biriktirme yolları öğrenci tavsiye edebileceğimiz en iyi yol kredi kartı kullanmamaktadır.

5- Her Ay En Az 100 Liralık Yatırım Yapın

Para Biriktirme Yolları Öğrenci 10 Tavsiye

Bir öğrencinin her ay 100 lirayı bir köşeye atmasını kesinlikle tavsiye ediyoruz. Her ay atılacak 100 lira ileride maddi olarak öğrencinin rahatlamasını sağlayacaktır. Para biriktirme yolları öğrenci tavsiyelerimiz arasında bu maddemizde oldukça önemlidir.

6- Hesap Kitap Uygulamalarını Kullanın

Para Biriktirme Yolları Öğrenci 10 Tavsiye

Hemen hemen her öğrencinin elinde akıllı telefonlar bulunmakta. Bu nedenle öğrenci arkadaşlarımıza tavsiyemiz hesap kitap uygulamalarını kullanarak gelir ve giderlerini düzenli bir şekilde kaydedip takip etmeleridir.

7- Arkadaşlarınız İle Vakit Geçirmek İçin Lüks Kafelere Gitmeyin

Öğrenci olduğunuzu hiçbir zaman unutmayın. Bu nedenle lüks kafelere gidip ciddi paralar harcamayın. Bunun yerine arkadaşınızı eve çağırabilir veya daha uygun kafelere gidebilirsiniz. Para harcama yolları öğrenci tavsiyelerimiz arasında bu maddede oldukça önemlidir.

8- Kötü Alışkanlıkları Bırakın

Para biriktirme yolları öğrenci tavsiyeleri arasında kötü alışkanlıklarınızı bırakmanız gelmektedir. Sigara alkol gibi kötü alışkanlıklara harcadığınız para muhtemelen ay sonunu getirememenizde en büyük etkenlerden bir tanesidir.

9- Part – Time İş Bul

Para biriktirme yolları öğrenci tavsiyelerimiz arasında part – time iş bulmak yer almaktadır. Bu tür işlerde çalışarak hem ciddi miktarlarda para biriktirirsiniz hem de çalışma hayatının zorluklarına daha öğrenci hayatında iken alışmış olursunuz buda iş hayatında sizi avantajlı kılacak olan önemli özellikleriniz arasında olacaktır.

10- Para Biriktirme Planınızın Kimseye Söylemeyin

Para biriktirmeye dair planlarınızı kimseye söylemeyin. Eğer söylerseniz başkaları sizin yerinize paranızın hesabını yapmaya çalışacak bu durumda sizin oldukça canınızı sıkacaktır. Bu bir yaşanmış bir tecrübedir mutlaka ciddiye almanızı öneriyorum…


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ