Para Harcamak İstemiyorum Diyenlere 10 Tavsiye

Para Harcamak İstemiyorum Diyenlere 10 Tavsiye

Bu yazımızı Para Harcamak İstemiyorum diyen okurlarımıza özel olarak hazırlıyoruz. Para biriktirme yollarını sizler için detaylı bir şekilde yazdık…

Para Harcamak İstemiyorum Diyenlere 10 Tavsiye

Para harcamak istemiyorum lafı günümüz tüketim çağında zor olsa da bunu lüzumsuz para harcamak istemiyorum diye çevirmemiz mümkün. Artık elimizin altında internet var her ürünün ve hizmetin fiyatını çok iyi biliyoruz bu yüzden lüzumsuz para harcamak gibi bir terim hayatımızda olmamalıdır…

Para Harcamak İstemiyorum Diyenlere 10 Tavsiye

1- Giderlerinizi Takip Edin

Giderlerinizi kontrol etmek oldukça basittir. Akıllı telefon uygulamaları ile bakkaldan aldığınız suyun dahi hesabını tutun bu sayede aylık net giderinizi belirlemiş olursunuz.

2- İleride Değer Katacak Şeyler İçin Borçlanın

Para biriktirmenin en temel şartı borçlanmamaktadır. Bu yüzden ya borç yapmayın ya da ancak ileride değerlenecek olan şeyler için borç yapın.

3- Aboneliklerinizi Kapatın

Düzenli gidilmeyen spor salonu üyeliği, okunmayan dergi ve gazeteler lüzumsuz yere para harcaması yapmanıza neden olan alışkanlıklardır.

4- Olmayan Parayı Harcamayın

Olmayan paranızı harcamayın. Kredi kartı ile taksitler yaparak kesinlikle olmayan paranızı harcamayın. Ancak bu şekilde para biriktirmek mümkündür.

5- 10 Saniye Kuralını Uygulayın

Para harcamak istemiyorum diyenlere en önemli tavsiyelerimiz arasında bir ürün satın alırken 10 saniye kuralını uygulamalarıdır. Bu sayede gereksiz harcama yapmanın önüne geçmiş olunacaktır.

6- Pahalı Eğlencelerden Uzak Durun

Pahalı eğlencelerden uzak durmanız gereksiz para harcamanızın önüne geçecektir. Mesela sinemaya gitmek yerine evde film izleyebilirsiniz.

7- İkinci El Kullanın

İkinci el kullanarak ciddi masrafların altına girmekten de kurtulursunuz. Sıfır bir ürün aldığınız anda daha ilk saniyeden ürünün fiyatı yarıya inmektedir. Oysa ikinci el ürünlerde böyle bir durum söz konusu değildir. Zaten yarı fiyatına almışsınızdır.

8- Otomatik Yatırım Talimatı Verin

İnternet bankacılığının gelişme göstermesi ile birlikte para biriktirmek oldukça kolaylaşmıştır. Otomatik alım talimatı vererek siz hiç farkında olmadan para biriktirmeye başlayabilirsiniz. Mesela internet bankacılığından her ay 1 gram altın alım talimatı vermeniz para biriktirme konusunda başlangıcı yapmanız için yeterli bir tutardır…

Sizde yukarıda saymış olduğumuz tavsiyeleri dikkate alarak ciddi bir şekilde tasarruf yapabilme imkanına kavuşabilirsiniz…


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ