Sağlık Ocağı Randevu Alma

Sağlık Ocağı Randevu Alma

Sağlık ocağı randevu alma işlemleri bilmek ülkemizdeki her insanın ihtiyaç duyduğu bir gereksinimdir. Çünkü sağlık, her insan için olmazsa olmaz bir gereksinimdir. Artık sağlık ocağı randevu işlemlerini gerçekleştirmek, gelişek internet ve bağlantı sistemleri ile epeyce kolaylaştı. Eski adıyla sağlık ocağına, yeni adıyla aile hekimine randevu almak çok kolaydır ancak randevusuz hiçbir işlem yapılamamaktadır. Bu sebepten dolayı, sağlık ocağına veya aile hekimine gitmeye ihtiyaç duyabilecek herkes, sağlık ocağı randevu alma işlemlerini bilmek ve bu işleri kendi başına yapmak durumundadır.

Yukarıda da söylediğimiz gibi sağlık ocağına randevu almadan gidemiyorsunuz. Peki sağlık ocağı randevu alma nasıl yapılır ? Sağlık ocağı randevu alma için gereken şeyler nelerdir ya da neler yapmalıyım ? şeklinde sorularınız varsa, bu yazımızda bu soruları kısa ve net bir şekilde cevaplayacağız.

Sağlık Ocağı Randevu Sistemi

Sağlık ocağı randevu alma veya aile hekimi randevu alma işlemlerini iki farklı şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu yollardan birincisi telefon yoluyla, gerekli hattı arayak sağlık ocağı randevu işlemlerinizi tamamlamanız, bu yollardan ikincisi ve sonuncusu sağlık ocağı randevu işlemlerinizi internet üzerinden tamamlamanızdır.

Sağlık ocağı randevu işlemlerini telefonla yapmak için 182 hattını aramanız gerekmektedir. ALO 182 hattını aradıktan sonra operatör size, T.C Kimlik Numaranızı, İsim ve Soyisim bilgilerini soracaktır. Bilgileriniz teyit edildikten sonra hangi sağlık ocağına hangi saatler arasında randevu almak istediğinizi söyleyecek ve operatörün size belirttiği uygun saatlere sağlık ocağı randevusunu almış olacaksınız.

Ayrıca sağlık ocağı randevu işlemlerini internet aracılığıyla da kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak bunun için öncelikle MHRS kayıdınız olması gerekmektedir. MHRS’nin açılımı Merkezi Hastane Randevu Sitemidir. MHRS kayıdınız yoksa www.hastanerandevu.gov.tr adresinden kaydınızı yapabilirsiniz. Eğer kaydınız varsa da yine aynı siteden MHRS’ye kayıt olduğunuz hesabınıza girebilir ve sağlık ocağı randevu işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Merkezi Hastane Randevu Sitemini kullanarak sağlık ocağı randevu işlemlerinizi tamamlamanızın size telefonla alacağınız randevudan daha faydalı olacağını söylemek yerinde olacaktır. MHRS sayesinde tüm boş randevu saatlerini görebiliyor ve doktor seçimini kendiniz online olarak yapabiliyorsunuz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ