SanDisk 3.8 TB SSD Geliyor!

SanDisk 3.8 TB SSD Geliyor!

Teknoloji sevenlerin ilgiyle beklediği SanDisk 3.8 TB SSD Geliyor

SSD diskler Sata disklerden daha estetik, okuma ve yazma hızları daha yüksek olan disklerdir. Sata Disklerden daha yeni bir teknoloji olduğu için daha pahalıdır. Sağladığı avantajlarla kullanıcıların beğenisini kazan SSD Diskler için yeni bir haber geldi. Haber oldukça iddialı ve hızı sevenler için güzel bir haber.

SanDisk 3.8 TB Dİsklerimiz Hazır

SanDisk, Skyhawk ve SkyHawk Ultra adı ile SSD sürücülerinin hazır olduğunu, yüksek kapasite ve performans sunduğunu duyurdu. Sandisk bu SSD modellerini kurumsal pazarlarda satışa koydu. Hızı avantajından dolayı depolama sorunları çözümünde SSD Diskler oldukça yoğun bir talep görmekteydi. SanDisk SSD Disklerde ilk olan bu yüksek kapasiteli diskleri duyurdu.

SanDisk, Skyhawk Modelini Tanıttı

Bu model kurumsal amaçlı çözümler için geliştirilmiş iddialı bir model. 12 mm kalınlığında 2.5 inç yapıda olan bir model. SATA-Express veya U.2 üzerinden PCI-Express 3.0 x4 desteği sağlayan SSD modellerinde, ultra dayanıklı ve 15 nm üretim sürecinde hazırlanan MLC NAND bellekler kullanılmış. Bu modeller 1920 GB3840 GB depolama alanı sunarken, 1500 MB/s okuma ve 1700 MB/s yazma hızı sunduğu ve 250000 IOPS 4K random okuma ile 47000 IOPS 4K random yazma desteği sunduğu belirtiliyor.

2 milyon saat kullanım ömrü olan diskin garantisi ise beş yıl. SanDisk SkyHawk Ultra modeline baktığımızda 1600 GB ve 3200 GB kapasite seçeneği var. 1700 MB/s okuma ve 1200 MB/s yazma hızları sunan sürücüler 250000 IOPS random okuma ve 83000 IOPS yazma desteği sunuyor. Bu sürücüleri SkyHawk serisinden farklı kılan sebep ise çok daha dayanıklı olmalarıdır.

Fiyat Henüz Belli Değil

Oldukça iddialı gelen diskler teknolojiyi seven ve ilgiliyle takip edenlerin dikkatini çekmiş durumda. Teknolojiyi sevenler merakla bu iddialı Disklerin fiyatını beklemekte.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ