Teknoloji Mağazaları

Teknoloji Mağazaları

Bu yazımızda Türkiye’nin en iyi ve en yaygın ve daha marka olarak bilinen teknoloji mağazalarını inceleyeceğiz. Bu markalar hakkında kısa ve öz bilgiler vererek sizlerin de markaların neler yaptığını, nelerle uğraştığını öğrenmenizi sağlayacağız. Çünkü biliyorsunuz ki artık teknoloji hayatımızın bir parçası ve teknolojiyi satın aldığımız yerler de teknoloji mağazalarıdır.

Teknoloji mağazalarında birçok teknolojik ürünü kolaylıkla bulabilmekteyiz. Fotoğraf makinelerinden, dijital kameralara, bilgisayarlara, cep telefonlarına, oyunlara kadar birçok teknolojik ürüne, teknoloji mağazaları sayesinde ulaşabilmekteyiz. Teknoloji mağazalarından ulaştığımız bu ürünleri de sosyal hayatımızda, aile yaşantımızda, iş hayatımızda ve diğer tüm yaşam faaliyetlerimizde kullanmaktayız.

ÖNE ÇIKAN TEKNOLOJİ MAĞAZALARI

Teknoloji mağazalarından öne çıkan mağazalardan bahsetmek yerinde olacaktır. Teknosa, en büyük teknoloji mağazası olarak karşımızda durmaktadır. Teknosa’nın Türkiye genelinde 13 ilde tamamı özsermaye ile kurulmuş 65 mağazası vardır. Teknosa’da bilgisayar, MP3 çalar, video kamera, hafıza kartı, fotoğraf makinesi, cep telefonu, telefon, CD, Plazma TV, DVD çalar, ev sinema sistemleri, projektör, müzik seti, kişisel bakım ürünleri gibi kategorilerde üç bini aşkın çeşit mevcuttur.

Akusta, akıllı evler kurmasıyla öne çıkan bir teknoloji mağazasıdır. Akusta’nın ilk mağazası 1993’te İstanbul Nişantaşı’nda açılmıştır. Akustik konusunda uzman olmalarına rağmen Akusta ismi kurucusu Armağan Ak’ın soyadından geliyor.

Extreme Audio amplifikatör, CD player, hoparlör ve ev sineması alanında 80’in üzerinde dünya markasının satış ve distribütörlüğünü yapan, büyüklerin Disneyland’i olarak anılan ve isimlendirilen, teknoloji mağazaları arasında bir mağazadır.

Bimeks’in ilk mağazası 1990‘da kurulmuştur. Şu anda 7’si İstanbul’da olmak üzere Adana, Ankara, Bursa, İzmir, Konya ve Mersin’de toplam 15 mağazaları vardır. Bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri, eğitim, eğlence programları, dijital fotoğraf makinesi ve kameralar, projektör, ev sinema sistemleri, tüketici elektroniği, DVD player, MP3 player ve cep telefonuna kadar tüm teknoloji ürünlerini satmaktadırlar.

Sayılan bu firmaları takip eden diğer firmalar ise : Toplama bilgisayarların kolay bir şekilde kurulabileceği ve kendi bilgisayarını kur sloganını da kullandığı bilinen Vatan Bilgisayar, Üç katlı Apple mağazası olan Formnet, Egemen Elektronik, Demir Ticaret, Hızlı Sistem ve Escortland’dir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ