Telefon Şarj Süresini Uzatma Yolları

Telefon Şarj Süresini Uzatma Yolları

Akıllı telefon kullanan insanların şikayetçi olduğu en net durumlardan birisi şarj olarak belirtilmektedir. Cihazın şarjının çabuk bir şekilde bitmesi kullanıcılar tarafından kötü bir durum olarak görülmektedir. Akıllı telefon üreten firma sahipleri bu konuda ciddi girişimlerde bulunmuş fakat bu girişimlerden fayda sağlayamamış olmaları göz önüne çıkmaktadır. Şarj konusunda edinilecek olan tecrübeler ve deneyimler sayesinde önemli bir adım atılmış olamakta ve şarjın ömrünün uzamasına fayda sağlamaktadır.

Telefon Şarjının Kısa Sürede Bitme Nedenleri?

Cihazın şarjının tamamen bitmesi beklenmemektedir. Şarj seviyesi yüzde kırka yakın olduğu düzeyde cihazı şarja takmak pozitif bir durum olarak görülmektedir. Telefonun sürekli bir halde titreşim içerisinde olması şarj konusunda dezavantaj olarak belirtilmektedir. Kullanılmayan ve arka planlar içinde sürekli çalışır gibi görünen uygulamaları kapatmak gerekmektedir. Kullanılmadığı sürece net hizmetinin de kapatılması benimsenmektedir. Bulunmuş olunan konum servisleri bölümüne izin verilmesi ve bunun sonucunda açılması ile şarj konusunda düşüş gerçekleşeceği bilgisi aktarılmaktadır. Ekran parlaklığı konusunda yapılmakta olan düşüş seviyeleri ile de önlemler alınmaktadır.

Telefonun şarjının çok az olduğu ve bitmeye yakın olduğu bazı durumlarda cihazın uçak bölümüne alınması şarj konusunda önemli bir adım olarak görülmektedir. Sıcakların şarj üzerinde de etkisi bulunmaktadır. Güneş altına bırakılmakta olan cihazlar, şarj konusunda ciddi bir gerileme kaydetmektedir. Telefon şarjının erken bitmesini engellemek için cihazınızın bildirimlere kapalı olmak zorunluluğu bulunmaktadır. Belirtilmiş olan bu yöntemlerin dışında sorunun çözülememiş olması cihaz ile ilgili teknik servislere kapı açmaktadır. Telefonunuzun bataryasının bozuk olması endişesi bu konu için uygulanan çok önemli bir sistem olarak görülmektedir. Değiştirecek olan batarya sayesinde pil ömrünü normal bir seviyeye çıkarmak ve cihazın kullanım süresinin artmasına neden olmaktadır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ