Telefonda yazan şebeke adını değiştirme

Akıllı telefonlarında orta kısmında yer alan “Türk Telekom – Avea” gibi bölümleri değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Sizlere bu yazımızda Telefonda yazan şebeke adını değiştirme  konusunda yardımcı olacağız. İşlem gayet basit! Birkaç yolu takip etmenizle beraber siz de şebeke adını dilediğiniz gibi düzenleme olanaklarına sahip olabileceksiniz. Adım adım şebeke düzeltme konusuna değinecek, bu sayede hizmetleri daha kısa sürede tamamlamanıza ve kendinize has bir isim koyabilmenize olanak tanıyoruz.

Telefonda yazan şebeke adını değiştirmek için öncelikle büyük harflerle “DEGISTIR ……….” (noktalı alanı istediğiniz isimle değiştirin) olarak 4545’e SMS göndermelisiniz. Size Türk Telekom tarafından karşı bir SMS gelecek, onay beklenecektir. Onayı sağlamak için gelen mesajı “ONAY AVATAR” olarak yazıp tekrar göndermelisiniz.

Ne kadar sürede şebeke adı değişir?

İkinci onay mesajını gönderdikten 5 dakika içerisinde Telefonda yazan şebeke adını değiştirme işlemi tamamlanacaktır. Bu işlemin tamamlanabilmesini hızlandırma mahiyetinde telefonunuzu açıp kapatabilirsiniz. Böylelikle şebeke kapanıp açılacak, tekrar hizmete girdiğinde ise yeni ismiyle beraber sizlere hizmet sunacak.

Maalesef ki bu hizmet bir tek Türk Telekom (Avea) kullanıcıları için geçerli. Turkcell veya Vodafone hat sahipleri bu tip düzenlemeler yapamamaktadır. Yakın zamanda diğer operatör firmalarının da bu tip değişimlere müsaade edeceği ve dilediğiniz gibi düzenlemeleri yapabileceğiniz bir ortam yaratılacağı konuşuluyor. Eğer bu tip bir düzenleme olursa, Telefonda yazan şebeke adını değiştirme  konusunda diğer operatörlere istinaden tanıtım ve anlatımları sizlerle buluşturacağız.

UYARI: Bu yazının tüm hakları BilgiliYazar.com'a aittir. "www.bilgiliyazar.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (LÜTFEN YAZIYA OY VERİNİZ)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ