Tıkalı Çamaşır Makinası Gideri Açma

Tıkalı Çamaşır Makinası Gideri Açma

Evin en önemli yardımcılarından biri olan çamaşır makinasının arızalanması büyük sıkıntıların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu amaçla yazımızda tıkalı çamaşır makinası gideri açma ile ilgili detaylar paylaşacağız…

Tıkalı Çamaşır Makinası Gideri Açma

Çamaşır makinası bozulması durumunda müşterilerimizden aldığımız genel şikâyetler; çamaşır makinasından su yavaş gidiyor ve çamaşır makinası giderinden su geri tepiyor gibi serzenişlerdir. Çamaşır makinalarının 1 gün dahi bozulması ev hanımlarının işlerinin önemli ölçüde aksamasına ve tıkanıklığın meydana gelmesi çamaşırların yıkanmaması gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Tıkalı çamaşır makinası gideri açma problemlerini kimi zaman bir usta çağırmadan ve çok fazla teknik bilgi gerekmeden kendinizde yapabilirsiniz. Fakat bunun için sorunun nereden kaynaklandığını bilmek gereklidir.

Çamaşır Makinası Gider Tıkanıklığı Nedenleri

Çamaşır makinasından su yavaş gidiyor, çamaşır makinasından su geri tepiyor, çamaşırlarım iyi temizlenmiyor gibi sorunların ana nedeni gider tıkanıklığı olabilmektedir. Çamaşır makinası gider tıkanıklığı nedenleri şunlardır;

 1. Su tahliye pompasına yabancı bir cismin kaçması
 2. Pis su tahliye borusunun tıkanması, çatlaması veya kırılması
 3. Çamaşır makinasının pompa motorundaki arızalar
 4. Makine programının pompa motoruna elektrik gönderememesi
 5. Son teknoloji çamaşır makinalarında beyin ve elektronik kartın yanması
 6. Ana motorun sıkma devri problemi
 7. Gider hortumunun yüksekte kalmasından dolayı suyun gitmemesi

Çamaşır Makinası Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

 • Boşaltma pompası özelliğini yitirmişse pompanın değiştirilmesi sorunu çözecektir.
 • Makinanın beyni ile alakalı bir sorun var ise sorunu parçanın onarımı veya değiştirilmesi ile teknik servis çözecektir.
 • Makine ana motorundan kaynaklanan problemler sonrasında sorunu yine teknik servis çözecektir.
 • Pompa kapağının olduğu yerde bir tıkanıklık meydana gelmiş ise pompa kapağını açıp içerisinde vida, madeni para, düğme gibi yabancı cisimlerin bulunup bulunmadığına bakmaktır. Bu cisimlerden gördüyseniz hemen bu kısmı elinizle veya eldivenle rahatlıkla temizleyebilirsiniz.
 • Makinanın arka tarafındaki gider hortumundan kaynaklanan sorun ise gider borusunu çıkarıp makinayı su boşaltım programına ayarlayın eğer ki gider borusu çıkarıldığında su tahliye oluyorsa sorun gider borusu tıkanıklığıdır. Bunun için gider borusunu değiştirmeniz yeterli olacaktır.
 • Gider borusunun yüksekte kalmasından dolayı kaynaklanan bir sorun var ise gider borusunu imkân var ise aşağı indirmeniz yeterli olacaktır.

Böylelikle çamaşır makinası tıkanıklığı açma yöntemleri ile çamaşır makinasından su yavaş gidiyor ve çamaşır makinası giderinden su geri tepiyor gibi sorunları büyük ihtimalle çözebilirsiniz. Daha kapsamlı ve teknik bilgi gerektiren tıkalı çamaşır makinası gideri açma sorunları için mutlaka profesyonellerden yardım almalısınız. Tufan Tesisat olarak bu tür sorunlarınızda her daim yanınızdayız.

Bulaşık Makinası Gideri Nasıl Açılır?

Yağa ve bir takım pis maddelere en fazla maruz kalan eşyaların başında bulaşık makinaları gelmektedir. Bu nedenle zaman zaman bulaşık makinası gideri tıkalı sorunları baş gösterebilmektedir. Birçok kişide teknik servis çağırmadan sorunu kendi çözmek istediğinden dolayı Bulaşık makinası gideri nasıl açılır? Sorusunu bizlere fazlası ile sormaktadırlar.

Bulaşık Makinası Gider Açma Yöntemleri

 • Filtrenin tıkanması sonucunda meydana gelen sorunda makinanın en alt kısmında bulunan filtreyi çıkarıp temizlemektir.
 • Pompa motoru ve makine motoru arızalanmasından dolayı su tahliye olmuyorsa bu konuda teknik servisten yardım almanız daha doğru olacaktır.
 • Dijital kar sorunu nedeniyle bulaşık makinası gideri tıkalı sorunları baş gösterebilmektedir.
 • Hortum tıkanıklığından dolayı bulaşık makinası gider sorunu yaşıyorsa hortumun değiştirilmesi gerekmektedir.
 • Pimaş tıkanıklığı sorununda ise sirke, karbonat, tuz ve limon gibi doğal açıcıları kullanmak sorunu önemli ölçüde çözmenize yardımcı olacaktır.

Daha kapsamlı ve zor olan bulaşık makinası gider açma yöntemlerinde önemli donanımlar kullanılmaktadır. Profesyonellerden alacak olduğunuz bu tür yardımlar sorunu çözmenizde büyük yardımcı olacaktır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ