Tonik Ne İşe Yarar?

Tonik Ne İşe Yarar?

Cilt bakımı cildin çok daha genç görünmesi, yenilenmesi ve ölü hücrelerden arınması için gereklidir. Cildiniz gün içerisinde çok fazla etkiye maruz kalmaktadır. Işık, ısı, toz nem tüm bunların bir arada olması cildi fazlasıyla yormaktadır. Tıpkı kemikleriniz, gözleriniz, mideniz vs gibi cildinizin de dinlenmeye ihtiyacı vardır. Cildinizi temiz tutarak dinlendirirsiniz. Çok fazla para harcayıp bakımlar yaptırmazsanız dahi cilde uygulayacağınız tonikler ile cildinizin dinlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Tonik Ne İşe Yarar diye sizlerde merak ediyor iseniz öncelikle toniğin bir cilt için neden gerekli olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Tonik cildin temizlenmesinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü cildinizi her ne kadar yıkasanız da kullandığınız kimyasallar cildinizde kalmaya devam etmektedir. Eğer cildinizi sabun ya da yüz jeli ile yıkıyor iseniz kalıntıların kalması cildinizin hava almasını engelleyebilmektedir. Ya da bu bakım ürünleri cildinizdeki alt tabakalara kadar işlemediğinden dolayı yüzdeki kirlerin tam anlamıyla gittiğini fark etmeyebilirsiniz. Bu nedenle yüz yıkama sonrası tonik ile cildinizi derinlemesine temizlemiş olursunuz.

Tonik Nasıl Kullanılır?

Tonik uygulamak için cilt tipinize uygun olan bakım ürünleri seçildikten sonra bir pamuk yardımı ile dairesel olarak cilt temizlenir. Özellikle sivilcelerin ve yağlanmaların olduğu bölge tonik ile iyice temizlenmelidir. Siyah nokta ve sivilcelerin olduğu yerleri sildiğiniz de pamuktaki kirleri kolayca fark edebilirsiniz. Bu nedenle tonik işlemi sırasında pamuk sürekli değiştirilmelidir.

Tonik uygulayacağınız maskenin de etkili olmasına yardımcı olmaktadır. Temiz bir cilde uygulanan maske çok daha derinlere nüfuz edecektir. Bu nedenle cilt maskeleri uygulanmadan önce mutlaka tonik ile cilt iyice temizlenmelidir.

 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ